Virtuvė, receptai

Šios švenčių laukimo tradicijos populiarumas tik auga: sužinokite, kodėl ją verta puoselėti visiems

Advento kalendorius – tai beveik mėnesio trukmės ritualas, skirtas skaičiuoti dienas iki Kalėdų. Kiekvieną dieną atveriamos naujos durelės, už kurių slepiasi maža paslaptis: dovanėlė, šokolado gabalėlis, galvosūkis ar paveikslėlis. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pažymi, kad tai – jau antrą dešimtmetį Europoje skaičiuojanti tradicija, o bėgant laikui jos įvairovė vis auga. Dabar parduotuvių lentynose galima išvysti nuo vaikiškų, animaciniais herojais margintų kalendorių iki suaugusiems skirtų kosmetikos ar kitomis priemonėmis džiuginančių rinkinių. Ekspertė pripažįsta, kad kasmet jų populiarumas tik auga.

Kaip atsirado advento kalendorių tradicija?

Tikriausiai daugeliui žinoma, jog advento kalendorių tradicija kilo iš krikščioniškojo advento laikotarpio. Šis laikotarpis paprastai prasideda ketvirtąjį sekmadienį prieš Kalėdas ir trunka keturias savaites. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva teigia, kad tai – itin sena tradicija su giliomis šaknimis, neprarandanti savo aktualumo ir šiandien.

„Advento kalendorių tradicija atsirado dar XIX a. Vokietijoje. Tai buvo paprastas būdas vaikams skaičiuoti dienas iki Kalėdų, kai už kiekvienų durelių buvo po religinį paveikslėlį ar Biblijos eilutę. Ši idėja išpopuliarėjo ir bėgant metams plėtėsi: vėliau pasirodė pirmieji spausdinti advento kalendoriai su mažomis durelėmis, kurias reikėjo atidaryti. Šiuose ankstyvuosiuose kalendoriuose taip pat dažnai buvo vaizduojami religiniai paveikslėliai arba scenos“, – pasakoja ekspertė.

Advento kalendorių tradicija gyvuoja ir toliau

Dar vėlesni advento kalendoriai tapo panašesni į tuos, kuriuos dabar matome prekybos centruose. Prekybos tinklo komercijos operacijų vadovė pažymi, kad tai labai gili tradicija, tačiau suteikianti daug džiaugsmo laukiant švenčių, tad pats kalendorius jau seniai yra peržengęs tik religinių motyvų ribas, o juos mėgsta įvairių kultūrų žmonės.

„XX a. viduryje advento kalendoriuose po durelėmis imta dėti šokolado ir kitų smulkių skanėstų, taip pritraukiant platesnę auditoriją. Šiandien advento kalendorių būna visokių formų ir temų. Įvairių kultūrų žmonės dabar jais mėgaujasi kaip smagiu ir šventišku būdu skaičiuoti dienas iki Kalėdų. Advento kalendoriai tapo populiaria šventine tradicija daugelyje namų ūkių, o jų dizaino ir turinio įvairovė kasmet vis didėja. Šiandien dažnuose namuose po kalendorių turi ne tik vaikai, bet ir tėvai“, – sako O. Suchočeva.

Ekspertė įsitikinusi, kad advento kalendorių verta turėti dėl to, kad jis gali suteikti šventiniam laikotarpiui džiaugsmo, jaukaus laukimo jausmą ir puoselėti šeimos tradicijas. Jis tarnauja kaip apčiuopiamas atgalinis laiko skaičiavimas iki Kalėdų ir suteikia jaudulio, nes kiekviena diena atneša naują staigmeną ar skanėstą.

Virš 20 šokoladinių advento kalendorių rūšių

Ekspertės manymu, kiekvienas gali sau rasti tinkamą advento kalendorių, nes jų asortimentas „Rimi“ parduotuvėse šiais metais – išties platus: vien saldumynų mėgėjai gali rinktis iš daugiau nei 20 skirtingų advento kalendorių, kurių kainų rėžiai – nuo 0,99 iki 23,99 Eur.

„Nesvarbu, ar tai būtų šokolado gabalėlis prie rytinės kavos, ar mažas žaisliukas, durelių atidarinėjimo tradicija kas rytą tampa bendra patirtimi, kuria šeimos ryšį ir šventinę atmosferą. Mūsų parduotuvėse šiemet pirkėjai ras kalendorių ne tik su saldainių, bet ir su sūrio, dešros, riešutų ir džiovintų vaisių įpakavimais, taip pat – ekologiškų, veganiškų produktų kalendorių. Kalbant apie ne maisto kalendorius, suaugusieji gali rinktis iš kosmetikos rinkinių, o vaikų laukia „LEGO“ serijos konstruktorių („Lego City“, „Lego Friends“, „Lego Avengers“, „Lego Harry Potter, „Lego Star Wars“) advento kalendorių pasirinkimas“, – vardija O. Suchočeva.

Parašykite komentarą