Nekilnojamas Turtas

Šilumos siurbliai Oras-Oras – sąžiningai apie privalumus ir trūkumus

Dažnai žmonės užduoda klausimą – kuo skiriasi šilumos siurblys Oras Oras ir paprastas kondicionierius? Technine prasme, abu įrengimai panašūs, sudaryti iš vidinio ir išorinio bloko bei tarp jų cirkuliuojančio ir šilumą pernešančio freono. Funkcine prasme, kondicionierius gali orą tik atvėsinti, o šilumos siurblys gali tiek atvėsinti, tiek pašildyti. Ar šilumos siurblys Oras Oras – vienas sprendimas dviem problemoms? Ar jis tinkamas lietuviškam klimatui? Kada ir kodėl naudinga rinktis šilumos siurblius Oras Oras? Kuo žmonės, įsigiję tokius siurblius, džiaugiasi, ko iš jų galima tikėtis ir ko tikėtis nereikėtų? Į klausimus atsako elektoninės parduotuvės e-aquajazz.lt specialistai.

 

Kodėl šilumos siurbliai Oras Oras tokie populiarūs Pietų Europos šalyse?

Šilumos siurbliai Oras Oras yra itin populiarūs Pietų Europos šalyse, pvz. Italijoje, Ispanijoje, taip pat pietinėse JAV valstijose, kaip Kalifornija ir kt. – ten, vasaros šiltos, o žiemos švelnios. Šiuose regionuose, vėsinimo įranga yra būtinybė, tačiau gyvenamieji namai dažnai neturi įrengtos jokios nuolatinės, pastovios šildymo sistemos. Būtent čia savo pagrindinę nišą rado šilumos siurbliai Oras Oras. Vasaros metu, t.y. maždaug 90 proc. viso savo veikimo laiko, jie vėsina, o vėsiausiomis žiemos dienomis šiek tiek sušildo patalpas.

Pasitaiko ir nesusipratimų – turistai, šaltuoju sezonu nuvykę į Turkiją arba Ispaniją, skundžiasi, kad kambaryje buvo vėsoka, o čia nebuvo jokios šildymo įrangos, tik … kondicionierius. Dauguma atvejų, tas vadinamas kondicionierius ir yra šilumos siurblys Oras Oras, kuris skirtas tiek vėsinti, tiek ir šildyti.

Šilumos siurbliai Oras Oras ir kondicionieriai – kas nutiko, kai kainos susilygino?

Prieš keletą metų, šilumos siurbliai buvo didelė naujiena, o jų kaina buvo gerokai aukštesnė negu įprastų oro kondicionierių. Vystantis technologijoms ir tobulėjant gamybai, šiandien jų kaina kone susilygino, arba skirtumas pasidarė tiesiog nereikšmingas. Realiai, pirkėjui, turinčiam numatytą fiksuotą biudžetą, tai tapo dviem alternatyvomis – kondicionierius arba šilumos siurblys.

Šiandien, vis daugiau žmonių vietoj įprastinio kondicionieriaus renkasi šilumos siurblį Oras Oras. Žmonėms atrodo – kam pirkti ir montuoti dvejus įrengimus, jei galima išsiversti su vienu? Tokie šilumos siurbliai, esant labai žemai temperatūrai, nėra efektyvūs, tačiau žmonės mano, kad šaltos žiemos traukiasi, klimatas šyla, ir jie su tokiais siurbliais puikiai išsivers. Ar toks požiūris teisingas?

Šildymo ir vėsinimo sistemos turi būti atskirtos – ar žinote, kodėl?

Tiems, kas nori kokybiško šildymo ir komforto namuose, būtina atkreipti dėmesį į vieną dalyką – šiltas oras visada kyla į viršų, o šaltas koncentruojasi kambario apačioje. Būtent dėl šios priežasties kondicionieriai visada montuojami arti lubų – šaltas oras pučiamas aukščiausioje kambario vietoje, jis leidžiasi žemyn, taip atvėsindamas visą patalpą.

Dėl šios priežasties rekomenduojama, kad šildymo ir vėsinimo sistemos būtų atskirtos – vėsinimo sistemos efektyviausios, kai montuojamos ties lubomis, o šildymo sistemos efektyviausios, kai yra grindų lygyje. Būtent todėl pačiu efektyviausiu laikomas grindinis šildymas – tikrai ne vien dėl sentimentų, kad vėsų rudens rytą galėsite basomis kojomis eiti per šiltas grindis, bet ir dėl to, kad čia optimaliai panaudojama šildymui skirta energija.

Ar visuotinis atšilimas priartins Lietuvą prie itališko klimato?

Žmonės dažnai turi iliuzijų, kad dėl klimato atšilimo, šaltos žiemos su sniegu užverstais kiemais ir žvarbūs rudens vakarai taps praeitimi, o Lietuvos klimatas supanašės su Kalifornijos, Ispanijos ar Italijos. Jei taip nutiktų, ko gero, šilumos siurbliai būtų idealus pasirinkimas, tačiau klimato kaitos specialistų prognozės yra kitokios.

Visų pirma, yra daugybė būdų, kuriais kovojama su klimato kaita ir visuotiniu atšilimu. Antra, po terminu „visuotinis atšilimas“ slypi sudėtingi procesai. Tai nereiškia, kad klimatas tolygiai ir laipsniškai šyla – klimatas šyla, bet netolygiai, o ekstremalios temperatūros yra tiesioginė klimato kaitos pasekmė. Tai reiškia, kad didelius ir neįprastus karščius keičia dideli ir taip pat neįprasti šalčiai.

Kada šilumos siurblys Oras Oras – idealus sprendimas?

Šilumos siurblys idealiai tinka visur, kur jis nėra pagrindinė šildymo priemonė arba ten, kur jūs būnate mažai ir trumpai. Tai puikus pasirinkimas, jei pavasarį arba rudenį, šildymo sezonui dar neprasidėjus arba jau pasibaigus, norite suteikti namams šiek tiek daugiau jaukumo ir šilumos. Taip pat idealus variantas, jei lietingomis vasaros dienomis ima varginti vėsa ir drėgmė. Šilumos siurblys puikiai tinka ten, kur šaltuoju sezonu atvažiuojate retai ir būnate mažai – užmiesčio namelyje, sodyboje ir pan.

Pranešimą paskelbė: – -, MB Seoreklama

Parašykite komentarą