IT naujienos

„Siemens“ persitvarko: pristatė naują verslo viziją

Vokietijos technologijų ir inovacijų bendrovė „Siemens“ pristatė naują savo verslo strategiją. Nuo šių metų spalio mėn. didindama produktyvumą bendrovė sumažins savo verslo padalinių skaičių nuo šešiolikos iki devynių, sustiprins Energijos sektorių, įsigydama „Rolls-Royce“ dujų turbinų ir kompresorių verslo dalį. Ateityje „Siemens“ planuoja didžiausią dėmesį skirti elektros energijos, automatizavimo ir skaitmeninimo sritims.

„Siemens“ dar praėjusių metų rugpjūtį pradėjo išsamią elektrifikacijos, automatizavimo ir skaitmeninimo sričių analizę. Ji parodė, kad orientacija į šias verslo sritis padės bendrovei pasiekti ilgalaikio augimo ir aukšto pelningumo tikslus.

Energijos ir Pramonės sektoriuose „Siemens“ jau dabar užima pirmąją vietą daugelyje pasaulio rinkų. Šiose srityse labiausiai auga nedidelių dujų turbinų ir jūrinių vėjo jėgainių pardavimai, juos skatina išaugusi saugios ir tvarios energijos paklausa. Pavyzdžiui, bendrovė mato galimybes naftos ir dujų perdirbimo bei nestandartinės gavybos pramonėje, kuriai gali pasiūlyti automatizavimo ir pavarų sprendimus.

Kompanija numato visapusiškai išnaudoti augantį skaitmeninimo poreikį. „Siemens“ neapsiribos gamybos sektoriumi, taip pat naudos programinę įrangą bei simuliacijas, padedančias įvairioms bendrovėms tobulinti produktus.

Todėl siekdama visapusiškai išnaudoti rinkos potencialą, „Siemens“ supaprastina bendrovės struktūrą. Nuo šių metų spalio 1 d. vietoj šešiolikos bus sudaryti devyni padaliniai. Tikimasi, kad šie organizacijos struktūros pokyčiai sumažins biurokratinius procesus, patiriamas išlaidas ir paspartins sprendimų priėmimo procesą. Be to, „Siemens“ atskirai nuo kitų padalinių valdys Sveikatos priežiūros verslą. Tai suteiks jam daugiau lankstumo ir palengvins valdymą skirtingų regionų rinkose.

„Pagrindinė bendrovės vizija 2020-aisiais yra didinti modernių elektrifikacijos ir automatizavimo sričių ilgalaikes perspektyvas. Šių sričių sėkmę ir plėtrą užtikrinsime kartu su darbuotojais, kurie taps bendrovės akcininkais. Tikimės padidinti veiklos tvarumą ir darbuotojų atsakomybę, – sakė „Siemens“ AG prezidentas ir vykdomasis direktorius Joe Kaeseris.

Bendrovė ketina suteikti galimybę visiems darbuotojams įsigyti „Siemens“ akcijų ir taip padidinti darbuotojų akcininkų skaičių ne mažiau nei 50 proc., iki 200 000. „Siemens“ planuoja darbuotojams kasmet išmokėti daugiau nei 400 mln. eurų, priklausomai nuo bendrovės pasiektų rezultatų. Be to, Vokietijos inžinerijos koncernas netrukus pradės akcijų supirkimo programą, kuriai skirs daugiau nei 4 mlrd. eurų.

Įdiegus visus pakeitimus, iki 2016 m., bendrovė tikisi padidinti darbo našumą beveik 1 mlrd. eurų per metus.

Prasidėjus 2015 m. visiems bendrovės padaliniams bus sudaryti atskiri pelno maržos tikslai, atsižvelgiant į kiekvieno jų pagrindinių konkurentų pasiektus pelningumo rodiklius. Į tikslus nebus įskaičiuota su įsigijimais susijusi nematerialiojo turto amortizacija.

Daugiau informacijos rasite čia.

Apie „Siemens“

Tarptautinė technologijų ir inovacijų kompanija „Siemens“ kuria ir diegia sprendimus Energijos, Pramonės, Sveikatos priežiūros bei Miestų ir Infrastruktūros sektoriuose. Taip pat bendrovė yra didžiausia pasaulyje aplinkai draugiškų technologijų tiekėja – apie 40 proc. bendrovės pajamų gaunamos iš „žaliųjų“ produktų ar sprendimų. Finansiniais 2013 m., kurie baigėsi 2013 m. rugsėjo 30 d., „Siemens“ pajamos sudarė 75,9 mlrd. eurų, o pelnas iš tęstinės veiklos – 4,2 mlrd. eurų. „Siemens“ įkurta 1847 m., jos pagrindiniai biurai yra Berlyne ir Miunchene (Vokietija). Kompanijoje dirba apie 370 tūkst. darbuotojų.

Parašykite komentarą