Teisėsauga, kriminalai

Siekiant veiklos efektyvumo ir geresnio pareigūnų darbo bei poilsio režimo derinimo – eksperimentinis projektas

Teisingumo ministerija inicijuoja eksperimentinį projektą Vilniaus pataisos namuose, kuriuo siekiama efektyvinti veiklos procesus, užtikrinti optimalų pareigūnų darbo ir poilsio režimą, taip pat sudaryti geresnes sveikatos bei šeimos ir darbo santykių derinimo sąlygas. Projekto metu bus vertinami darbo efektyvinimo rodikliai, iškylantys iššūkiai, tokio darbo organizavimo modelio privalumai bei teikiamos galimybės. 

Nuo 2021 m. spalio 1 d. šioje pataisos įstaigoje numatoma keisti pareigūnų darbo laiką: vietoje 24 valandų per parą ketinama nustatyti 12 valandų darbo laiką.

Teisingumo viceministro Elano Jablonsko teigimu, šiuo eksperimentiniu projektu bausmės atlikimo įstaigoje siekiama geresnio darbuotojų darbo ir poilsio režimo derinimo, psichologinio klimato užtikrinimo, taip pat efektyvesnio darbo procesų organizavimo.

„Išanalizavę tiek europines, tiek ir pasaulines praktikas matome, kad trumpesnis darbo laikas per parą duoda teigiamų rezultatų: ne tik padidėja darbuotojų veiklos efektyvumas, darbo kokybė, bet jie gali geriau subalansuoti darbą ir asmeninį gyvenimą, daugiau laiko skirti pomėgiams, kultūrai ir kitiems gyvenimo aspektams – visa tai turi teigiamos įtakos ir psichologinei savijautai, ir fizinei sveikatai“, – pabrėžia E. Jablonskas.

Eksperimentinis projektas Vilniaus pataisos namuose truks iki 2022 m. kovo 31 d. Jam pasiteisinus būtų svarstoma galimybė gerąją patirtį pritaikyti ir kitose pataisos įstaigose.

Šiuo metu Vilniaus pataisos namuose dirba per 300 pareigūnų. Visoje bausmių sistemoje  – 2400.

Pranešimą paskelbė: Dalia Milkevičienė, LR Teisingumo ministerija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą