Verslas

Latvijos degalinių tinklas „Virši“ pasiekė rekordinį pelną, todėl rengiamasi antrąjį pusmetį vykdyti IPO Baltijos „First North“ biržoje

Praėjusiais metais, daugeliui pramonės šakų iššūkių kupinu pandemijos laikotarpiu, sparčiai augantis Latvijos degalų ir atsinaujinančios energijos tiekėjas „Virši“ (AB „Virši-A“) kartu su susijusiomis grupės įmonėmis sėkmingai tęsė plėtrą ir pasiekė rekordiškai aukštus pelno rodiklius. Remiantis „Virši“ konsoliduota metine ataskaita, visos grupės pelnas 2020 m. siekė beveik 4,2 mln. eurų (17,8 % daugiau nei 2019 m.), o EBITDA1 – 7,8 mln. eurų (6,5 % daugiau). Pernai bendrovė į Latvijos valstybės biudžetą sumokėjo 43,6 mln. eurų mokesčių.

Kalbėdamas apie šių metų planus, „Virši“ valdybos pirmininkas ir vykdomasis direktorius Jānis Vība pabrėžia: „Įtikinami finansiniai rezultatai ir 25 metų „Virši“ sėkmės istorija yra atkaklaus darbo rezultatas. Šių metų tikslai dar ambicingesni – antrąjį pusmetį planuojame įtraukti bendrovės akcijas į „Nasdaq“ Baltijos šalių alternatyviosios rinkos „First North“ prekybos sąrašą. Kapitalo pritraukimas didesniam bendrovės augimui skelbiant pirminį viešą akcijų siūlymą yra naujosios augimo strategijos dalis. Kiekvienas Latvijos, Lietuvos ir Estijos gyventojas, įskaitant mūsų klientus, bendradarbiavimo partnerius ir darbuotojus, kurie padėjo sukurti „Virši“ tokią, kokia ji yra šiandien, galės pateikti paraišką dėl planuojamos akcijų emisijos antroje šių metų pusėje. Norime visiems suteikti galimybę įsitraukti į mūsų verslą – tapti bendrovės akcininkais, toliau valdyti įmonę ir augti kartu.“

„Ruošdamiesi pirminiam viešam akcijų siūlymui (IPO) antrajį šių metų pusmetį, atlikome daug svarbių parengiamųjų darbų, kad investuotojams „Virši“ taptų dar skaidresne įmone. Reorganizavome ir konsolidavome bendrovę grupės lygmeniu ir 2020 m. pirmą kartą „Virši“ finansinės ataskaitos buvo parengtos pagal Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus (TFAS)2 kaip konsoliduotos grupės. Tai teikia didelę naudą tiek verslui, tiek investuotojams, nes finansinė informacija gali būti palyginama pasauliniu mastu su bet kuria kita šio sektoriaus įmone, nepriklausomai, kurioje šalyje ji veikia. Iki šiol „Virši“ metinės finansinės ataskaitos buvo rengiamos pagal Latvijos apskaitos standartus“, – paaiškina Vita Čirjevska, „Virši“ valdybos narė ir finansų direktorė.

Nors 2020 m. mažmeninės prekybos degalais rinka Latvijoje sumažėjo 3,6 %, „Virši“ padidino ne tik savo rinkos dalį, bet ir parduodamų degalų kiekį mažmeninės ir didmeninės prekybos sektoriuose, lyginant su 2019 m. Praėjusiais metais bendrovės mažmeninės prekybos apyvarta padidėjo 3,6 mln. eurų (16,1 %), ir tai yra didžiausia pardavimo apimtis per bendrovės istoriją. Tam įtakos turėjo greitas prisitaikymas prie naujų rinkos sąlygų, taip pat tikslingos investicijos į degalinių tinklą ir vietoje gaminamų patiekalų asortimento plėtra, taip prisidedant prie aktyvių klientų skaičiaus augimo.

„Praėjusieji metai buvo vieni sudėtingiausių, bet kartu ir sėkmingiausių metų bendrovės istorijoje. Viena vertus, pajutome pandemijos poveikį, dėl kurio smarkiai pakito verslo aplinka ir sumažėjo degalų paklausa rinkoje. Kita vertus, sugebėjome padidinti savo rinkos dalį pagrindiniuose verslo segmentuose, sušvelnindami neigiamą pandemijos poveikį degalų ir prekių mažmeninės prekybos rinkai. Nepaisant susiklosčiusių aplinkybių, toliau įgyvendinome bendrovės strateginį investicijų planą, kuris leido mums apgalvotai ir atkakliai siekti savo tikslų. Šiuo metu galime didžiuotis gerais verslo rezultatais ir klientų pasitikėjimu, kuris, nepaisant įvairių iššūkių, suteikia bendrovei galimybių nuolat augti“, – komentuoja Jānis Vība, „Virši“ valdybos pirmininkas ir vykdomasis direktorius.

2020 m. įgyvendindama plėtros strategiją, „Virši“ gerokai išplėtė ir modernizavo degalinių tinklą, toliau teikė klientams aukštos kokybės produktus ir paslaugas, taip pat skatino ekologiškesnių alternatyvių degalų, įskaitant suslėgtas gamtines dujas (SGD), prieinamumą Latvijoje. Praėjusiais metais „Virši“ degalinių tinklą sudarė 63 degalinės, iš kurių keturiose buvo galima įsigyti suslėgtų gamtinių dujų. „Virši“ darbuotojų skaičius taip pat padidėjo 6 % – iki 552 žmonių, dirbančių visuose Latvijos regionuose.

Su „Virši“ grupės konsoliduota metine ataskaita galima susipažinti bendrovės interneto svetainėje: www.virsi.lv/lv/par-mums/dokumenti.

Siekiant informuoti potencialius investuotojus apie bendrovės pokyčius žengiant į vertybinių popierių biržą, sukurta speciali skiltis svetainėje: www.virsi.lv/investoriem.

Svarbi informacija:

Čia pateikta informacija nėra patarimas investuoti ar pasiūlymas. Tai bendro pobūdžio į ateitį orientuoti pranešimai ir „Virši“ ketinimai dėl galimo pirminio viešo akcijų siūlymo (IPO). Bet koks investavimo sprendimas turi būti pagrįstas Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisijos patvirtintu prospektu. 

1 EBITDA: pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją yra finansinis rodiklis, parodantis įmonės gebėjimą uždirbti pelną – kiek pelno ji gali gauti iš parduodamo turto ir veiklos.

TFAS: Tarptautiniai finansinės atskaitomybės standartai – tarptautiniu mastu pripažintos gairės, didinančios įmonių finansinį skaidrumą ir palyginamumą, nes leidžia įmonėms taikyti bendrus tarptautinius finansinės apskaitos principus ir metodus, nepriklausomai nuo jų veiklos šalies.

Pranešimą paskelbė: Toma Lipskytė, Toma Lipskytė

Parašykite komentarą