Laisvalaikis

„Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ kviečia į virtualų parodos turą

Vasarą Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje pristatyta išskirtinė interaktyvi paroda „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ gausiai lankoma ir į nepamirštamus nuotykius kasdien veda apie pusšimtį vaikų. Matydami didelį lankytojų susidomėjimą organizatoriai sukūrė ir virtualų ekspozicijos turą. Nuo šiol į parodą negalintys atvykti mažieji skaitytojai turi galimybę ją apžiūrėti ir prisėdę prie kompiuterio ekrano.

 „Džiaugiamės, kad nuotolinio turo pagalba parodą „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ galės apžiūrėti ir kituose Lietuvos miestuose ar net užsienyje gyvenantys vaikai,“ – sako Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriaus vadovė Toma Apynytė-Kirslienė. Pasak jos, virtualus apsilankymas parodoje puikiai tiktų ir ugdymo specialistams užsiėmimų metu kaip naujas būdas pristatyti vaikams Šiaurės šalių literatūrą.

Psichologė Akvilija Kiburienė teigia, kad karantino suvaržymų metu kokybiškos virtualios paslaugos yra be galo svarbios. „Karantininiai apribojimai susilpnino gyvybiškai svarbų vaikų psichologinės raidos elementą – smalsumą. Norą sužinoti, paliesti, patirti ir atsakyti į klausimą „O kas bus toliau?“. Turiningos, veiklas skatinančios virtualios paslaugos padeda vaikams susieti jau turimas žinias, sužadina smalsumą ir plėtoja kūrybiškumą,“ – sako specialistė.

 „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ yra išskirtinis renginys vaikų literatūros pasaulyje. Pirmą kartą ši paroda vyko 2018 m. Islandijoje, minint Šiaurės šalių namų 50-metį. Kitais metais interaktyvi ekspozicija keliavo į Latviją. Šiemet Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos iniciatyva bei kūrybiško islandų ir lietuvių menininkų, skaitymo skatintojų, architektų, dailės mokyklos moksleivių, bibliotekos specialistų bendradarbiavimo dėka, įgijusi naują savitą veidą, paroda pirmą ir vienintelį kartą pristatoma Lietuvoje.

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento direktorė Inga Mitunevičiūtė teigia, kad Šiaurės šalių vaikų literatūra ir jos herojai, pristatomi parodoje, neabejotinai priklauso pasaulinės vaikų literatūros aukso fondui ir gali praturtinti vaikų gyvenimą aukščiausios kokybės estetiniais, emociniais ir kt. patyrimais.

Virtualiame ture išsamiai pristatomi ekspozicijos objektai ir veiklos, pasakojamos įtraukiančios istorijos ir kviečiama per nuotolį prisijungusius lankytojus kartu atlikti kūrybines užduotis. Norintieji spręsti užduotis turi išsispausdinti parodos „kelionės pasą“ – „knygiuką“ arba tiesiog pasiimti popieriaus lapą ir piešimo reikmenų. Virtualios parodos lankytojai užduotims gali skirti tiek laiko, kiek jiems norisi – tereikia sustabdyti vaizdo įrašą ir jį pratęsti baigus pildyti užduotį. Parodos organizatoriai laukia ir virtualiai prisijungusių vaikų darbų: piešinių, istorijų apie savo gyvenimo herojus ir kt. Jaunųjų lankytojų atsiųsti darbeliai virs nauja patirčių dalijimosi paroda.

Virtualus parodos turas: https://youtu.be/h4EKdWEhikA

Parodos pristatymo klipas: https://www.youtube.com/watch?v=17h-VJfT1lo

Daugiau informacijos apie parodą:  https://www.pavb.lt/knygupotvynis/

Parodos organizatoriai:

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

Projekto rėmėjai:  

The Nordics

Šiaurės ministrų taryba

Panevėžio miesto savivaldybė

Reykjavik UNESCO city of literature

Pranešimą paskelbė: Vilija Stokienė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka

Parašykite komentarą