Verslas

Šiaulių meras kreipėsi į Vyriausybės kanclerį dėl Šiaulių oro uosto

Šiaulių regionas turi ypatingą strateginį objektą – Šiaulių oro uostą su ilgiausiu kilimo ir nusileidimo taku Baltijos šalyse, galinčiu priimti didžiausius pasaulyje orlaivius. Investavus Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Valstybės, Savivaldybės lėšas ir pritraukus privačių investicijų, būtų galima „įdarbinti“ šiuo metu nenaudojamą valstybės turtą ir išnaudoti dar dalį didžiulio Šiaulių oro uosto potencialo. Savivaldybė net pusę sumos yra pasiruošusi skirti iš savo biudžeto, tačiau Valstybės prisidėjimo užsitikrinti vis dar nepavyksta.

Šiaulių miesto savivaldybė, siekdama prisidėti ne tik prie savo, bet ir prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės regioninės politikos tikslų bei bendrų projektų įgyvendinimo, prisiėmė atsakomybę ir inicijuoja reikiamos infrastruktūros įrengimo darbus. Šiaulių regiono konkurencingumui didinti ir tarptautiniam Šiaulių oro uostui įveiklinti būtina atnaujinti infrastruktūrą. Tam reikia 9,44 mln. eurų.

Šiaulių miesto savivaldybė yra pasiruošusi didžiąją dalį viešosios infrastruktūros sukūrimo finansuoti savo biudžeto lėšomis, tačiau to nepakanka. Šiaulių meras Artūras Visockas prašo Lietuvos Respublikos Vyriausybės bendradarbiauti įgyvendinant regioninės politikos tikslus.

Šiaulių miesto savivaldybė, siekdama pritraukti papildomų finansavimo šaltinių, teikė paraišką Vidaus reikalų ministerijos skelbtoje projektų atrankoje. Deja, projektui finansavimas kol kas neskirtas.

„Gerb. Kancleri, prašome Jūsų įvertinti susidariusią situaciją, tarpininkauti diskusijoje su Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija vertinant projektinį pasiūlymą, o negavus finansavimo iš priemonės Nr. 07.1.1-CPVA-V-907 „Miesto inžinerinės infrastruktūros, svarbios verslui, atnaujinimas ir plėtra“ lėšų, skirti reikiamus išteklius iš kitų šaltinių“, – rašoma Šiaulių miesto mero Artūro Visocko rašte Vyriausybės kancleriui.

Šiaulių miesto savivaldybė atliko parengiamuosius darbus ir pasirašė rangos sutartį dėl reikalingų kelių statybos, riedėjimo tako ir perono rekonstravimo, inžinerinių tinklų statybos rangos darbų. Rangos sutarties vertė (su PVM) 9 440 196,15 Eur.

Pridedamas Šiaulių miesto mero Artūro Visocko raštas Vyriausybės kancleriui

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

Parašykite komentarą