Verslas

Šiaulių meras kreipėsi į LSA dėl savivaldybių finansavimo

Savivalda nerimauja dėl artimiausiais metais numatomų vykdyti projektų. Beveik neabejojama, kad 2021-2027 m. Europos Sąjungos finansinės perspektyvos periodu savivaldybėms ims trūkti finansinių išteklių, situacija jau dabar darosi įtempta. Šiaulių miesto meras kreipėsi į Lietuvos savivaldybių asociaciją, prašydamas preliminariai suskaičiuoti bent jau didžiųjų miestų lėšų poreikį iki 2023 metų ir inicijuoti reikalingų teisės aktų pakeitimus.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas Lietuvos savivaldybių asociacijos prašo išsiaiškinti lėšų poreikį artimiausiais metais savivaldybėse suplanuotiems projektams. A. Visockas įsitikinęs, kad savivaldybėms pritrūks daugiamilijoninių sumų. Jau dabar pradeda stigti lėšų Europos Sąjungos lėšomis bendrafinansuojamiems projektams.

Praėjusią savaitę regione vykusiame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto išvažiuojamajame posėdyje, kuriame dalyvavo Šiaulių meras Artūras Visockas ir dar keli regiono merai, aptarti Lietuvos savivaldybių investiciniai projektai, jų finansavimas ir galimybė lanksčiau skolintis.

„Jei norime, kad savivaldybių projektai nesustotų, būtina inicijuoti teisinio reglamentavimo pakeitimus, sudarant galimybes didinti skolinimosi limitus. Tikiuosi, kad savivaldybių problemos jau artimiausiu metu bus sprendžiamos Seime. Galėsime daug rimčiau apie šį klausimą diskutuoti, kai tik išsiaiškinsime tikslesnius lėšų poreikio skaičius“, – komentavo Šiaulių meras Artūras Visockas.

Pridedamas Šiaulių mero raštas  Lietuvos savivaldybių asociacijai

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą