Politika ir teisė

Šiauliai neturi koncertinės salės – rekonstrukcijos užbaigimui trūksta pusės milijono

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kreipiasi į Kultūros ministeriją ir Seimo Kultūros komitetą, prašydamas pagalbos užbaigiant koncertinės įstaigos rekonstrukciją. Didžiojoje dalyje pastato statybos darbai jau atlikti, sumontuoti baldai ir įranga, tačiau trūksta svarbiausios dalies – neužtenka lėšų scenos atnaujinimui.

 

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas tikisi valstybės pagalbos užbaigiant rekonstrukciją koncertinės įstaigos „Saulė“ pastate.

„Procesai užsitęsė per ilgai. Ne tik miestas, bet ir regionas neturi salės, kur kokybiškai galėtų pasirodyti profesionalūs muzikos atlikėjai ar kolektyvai. Ši koncertinė įstaiga turi tarnauti viso krašto kultūrai, visiems žmonėms. Nuoširdžiai tikiuosi, kad bendradarbiaujant su Kultūros ministerija, Vyriausybe ir Seimu, pavyks pasiekti platesnių kultūros sklaidos tikslų“, – komentavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Šiuo metu ES ir Šiaulių miesto biudžeto lėšomis pastatytas priestatas, kuris leido praplėsti sceną bei įrengti  repeticijų salę meno kolektyvams, grimerines, pagalbines patalpas ir konferencijų salę. Sudarytomis repeticijų sąlygomis pasidžiaugė Šiaulių kamerinio orkestro  „Camerata Solaris“ meno vadovas ir dirigentas, garsus smuikininkas Vilhelmas Čepinskis. Nepaisant to, pasiektos šio sparčiai tobulėjančio kolektyvo pažangos nelabai yra kur pademonstruoti. Šiaulių kolektyvas tik repetuoja savame mieste, pasirodymai rengiami kitų miestų koncertinėse erdvėse. Bent jau tol, kol neužbaigta koncertinės įstaigos „Saulė“ salė. Svarbiausias uždavinys – įrengti naują sceną ir reikalingus akustinius sprendimus.

Šiaulių meras prašo Kultūros ministerijos dar šiemet skirti 579 tūkst. eurų objekto užbaigimui, scenos zonos inžineriniams ir akustikos sprendimams. Tai  70 proc. reikalingos sumos, dar 248 tūkst. eurų skirs Šiaulių miesto savivaldybė.

 Pridedamas Šiaulių mero raštas               

 

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

Parašykite komentarą