Kelionės

Šiais metais Lietuvos gyventojai atostogaus namuose

Vieni europiečiai perka lėktuvo bilietus į tolimus kraštus, kiti keliauja po gražiausiais savo šalies vietoves, tačiau dauguma Lietuvos gyventojų šiais metais atostogaus namuose. Apklausa parodė, kad lyginant su praėjusiais metais neturinčių pinigų poilsiavimui padaugėjo net pustrečio karto, o du trečdaliai respondentų iš Lietuvos šiemet planuoja atostogas praleisti tiesiog namuose. Tokius rezultatus atskleidžia Centrinėje ir Rytų Europoje atlikta finansų grupės „International Personal Finance“ (IPF) klientų apklausa.
Tyrimas atliktas Europos valstybėse, kuriose IPF veiklą vykdo „Provident“ vardu – Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Lietuvoje bei Bulgarijoje. Apklausą atliko tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos GfK padalinys Didžiojoje Britanijoje.
Tyrimas parodė, kad šias metais atostogas namuose planuoja praleisti net 26 proc. daugiau lietuvių nei pernai. Tokiu pasirinkimu mes lenkiame visus europiečius – ilsėtis namuose ketina 67 proc. Lietuvos gyventojų, nors Europos šalių vidurkis – 47 proc., keliais procentiniais punktais maženis nei pernai. Štai, pavyzdžiui, Bulgarijoje ir Rumunijoje apie sėslias atostogas šiemet galvoja mažiau nei trečdalis apklaustųjų.
Lyginat tyrimo duomenis su 2015 m., bendrai visoje Europoje neturinčių pinigų atostogoms žmonių skaičius sumažėjo – praėjusiais metais finansinių išteklių poilsiui trūko 43 proc. apklaustųjų, šiemet – 37 proc. Tačiau Lietuvoje pinigų atostogoms neturinčiųjų skaičius išaugo kone pustrečio karto – nuo 14 iki 37 proc.
Pasak kompanijos „Provident Finansai“ korporatyvinių reikalų departamento vadovės Lauros Ligutės, nors finansų poilsiui Lietuvos gyventojams ir trūksta, skolintis jie nėra linkę. „Mūsų šalyje atostogoms paskolą imtų vos 2 proc. respondentų, o iš šeimos ar draugų skolintųsi tik 1 proc. apklaustųjų. Dalis apklaustųjų atostogoms taupo iš anksto, tai teigia darantys 21 proc. respondentų iš Lietuvos, o santaupų joms nesukaupę žmonės tiesiog planuoja rinktis mažiau išlaidų reikalaujančius atostogų būdus. Vienas tokių – atostogas praleisti namuose“, – sako L.Ligutė.
Apklausa parodė, kad šiemet 270 Eur ar daugiau poilsiui planuoja išleisti vos 11 proc. apklaustųjų, nors pernai apie tokią sumą galvojo net pusė respondentų iš Lietuvos. Kad atostogų biudžetas sumažėjo patvirtina ir tai, jog ketvirtadalis (26 proc.) apklaustųjų šiais metais joms gali skirti tik iki 134 Eur – prieš metus tokią nedidelę sumą atostogoms buvo suplanavę vos 4 proc. respondentų. Be to, 24 proc. apklaustųjų iš Lietuvos šiais metais atostogoms norėtų išleisti mažiau nei pernai.
Apklausoje, kuri vykdyta šių metų kovo-balandžio mėnesiais, dalyvavo 9220 tarptautinės finansų grupės IPF klientai iš septynių Centrinės ir Rytų Europos šalių. Lietuvoje buvo apklausta 513 respondentų.
Apie „Provident Finansai“
„Provident Finansai“ priklauso tarptautinei finansų grupei „International Personal Finance“, turinčiai 136 metų veiklos patirtį bei 2,64 mln. klientų visame pasaulyje. Tarptautiniu mastu IPF turi maždaug 7000 darbuotojų bei 30 000 kredito tarpininkų ir yra vienas iš didžiausių britų darbdavių Vidurio ir Rytų Europoje. Grupė veiklą vykdo trylikoje rinkų: „Provident“ vardu – Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Meksikoje, Rumunijoje, Lietuvoje bei Bulgarijoje, o nuo 2015 m. vasario, įsigijus „MCB Finance Group plc“ – Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Australijoje. IPF akcijos kotiruojamos Londono bei Varšuvos biržose.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą