Verslas

Šią vasarą fiksuotas mažesnis vandens suvartojimas, bet jau laukiama jo šuolio

Baigiantis vasarai ir atostogų sezonui didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ fiksuoja, kad per tris šios vasaros mėnesius dėl kiek drėgnesnių orų vandens suvartota mažiau nei pernai, tačiau artimiausiu metu prognozuojamas vandens vartojimo šuolis – kaip įprastai siejamas su pirmąją mokslo metų diena.

Bendrovės duomenimis, pirmąją mokslo metų dieną vandens suvartojimas paprastai išauga du kartus, lyginant su įprastų dienų piko valandomis. Pavyzdžiui, vienoje iš bendrovės vandenviečių – Viršuliškių, iš kurios vanduo tiekiamas Santariškių, Jeruzalės, Baltupių, Fabijoniškių, Šeškinės, Pašilaičių, Justiniškių rajonams – praėjusių metų mokslo metų šventės ryte piko metu suvartota 2000 kubinių metrų vandens per valandą.

„Rugsėjo 1-osios rytmetį, maždaug nuo 7 iki 10 valandos, jau keletą metų iš eilės fiksuojame didžiausią metuose momentinį vandens suvartojimą. Mažiau nei rugsėjo pirmąją vandens suvartojama net per didžiąsias metų šventes – Kalėdas ar Velykas. Tai siejame su ypatingu šeimų pasiruošimu mokslo metų pradžiai“, – sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius Saulius Savickas.

Anot bendrovės atstovo, šiuo laikotarpiu ypatingai vandens suvartojimas išauga daugiabučiuose, o vandentvarkininkai susiduria su nemenku iššūkiu pasiruošti ir suvaldyti staigų vandens poreikio šuolį į viršų.

Vilniaus mieste geriamasis vanduo nuo vandenvietės iki klientų nukeliauja net iki 20 kilometrų, pakeliui, siurblių pagalba, vanduo nuo gręžinio iki čiaupo pakeliamas net iki 260 metrų aukštį – to reikalauja miesto reljefas ir pastatų aukštis. Todėl, nors bendrovės infrastruktūra yra pajėgi susitvarkyti su staigiais vandens poreikio šuoliais, momentiškai išaugus suvartojamo vandens kiekiui, vandens siurblius tenka paleisti veikti maksimaliu darbo režimu.

Su išaugusiu vandens vartojimo poreikiu bendrovė „Vilniaus vandenys“ susidūrė kelias vasaras iš eilės, kai tvyrojo didesni karščiai. Šią vasarą ženklių  vandens vartojimo šuolių bendrovė nefiksavo. „Pernai turėjome rekordiškai karštą birželį, dėl to kai kuriuose Vilniaus rajonuose net tris kartus išaugo per parą suvartojamas  vandens kiekis, o piko valandomis poreikis buvo dar didesnis. Šiemet, nors vasara ir lepino gerais orais, didelių sausrų nepasitaikė, todėl vandens vartojimas buvo stabilus ir bendrai šiek tiek mažesnis nei pernai“, – sako Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius S. Savickas.

Per šių metų vasarą Vilniaus ir jo aplinkinių rajonų gyventojai sunaudojo beveik 7,7 mln. kubinių metrų vandens, tai maždaug dešimtadaliu mažiau nei pernai tuo pačiu periodu. Lyginant dienos vandens suvartojimo vidurkius – šiais metais jis buvo 3,4 proc. mažesnis nei 2019 metų vasarą. Anot vandentvarkos specialistų, paprastai tokie vandens vartojimo skirtumai siejami su oro šiluma ir kritulių kiekiu. 

„Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas daugiau nei 263 tūkst. klientų. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens.

Pranešimą paskelbė: Milda Kristutytė, UAB „Vilniaus vandenys“

One Comment

Parašykite komentarą