Studijos

Šį sekmadienį – galimybė nemokamai aplankyti naujausias šalies muziejų parodas

Sekmadienį, birželio 27 d., Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai lankytojus priims nemokamai, taip tęsdami nemokamo muziejų lankymo paskutinį mėnesio sekmadienį iniciatyvą. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus ir Lietuvos sporto muziejus. 

Pasak Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovės dr. Rūtos Kačkutės, ilgai trukęs karantinas buvo apribojęs parodų lankymą. Nors muziejus dirba jau keletą mėnesių, tačiau ne visi spėjo jas apžiūrėti. „Dalies parodų uždarymo laikas jau artėja: ši savaitė yra paskutinė pirmą kartą eksponuojamų Kazio Varnelio bažnytinio meno piešinių parodai „Begalybės link“, liepos pradžioje uždaroma Palangoje veikianti Petro Repšio grafikos darbų paroda „Pasikalbėjimai su savimi“, o Gedimino pilies bokšte eksponuojama primityviosios tapybos paroda iškeliaus į Rokiškį. Todėl artėjantis sekmadienis gali būti paskutinė proga jas pamatyti nemokamai. Taip pat laukia ir nesenai atidarytos parodos“, – sako dr. R. Kačkutė.  

Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus direktorės dr. Kamilės Rupeikaitės teigimu, jau tradicija tapęs nemokamas muziejų lankymas paskutinį mėnesio sekmadienį – puiki galimybė pasinerti į kultūros aktualijas ir aplankyti naujausias parodas. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus padalinys Samuelio Bako muziejus kviečia į birželio pradžioje atidarytas dvi parodas, skirtas moterims dailininkėms. „Parodoje „Kitokia Gurlitt“ pristatomi iki šiol niekur neeksponuoti talentingos XX a. pradžios vokiečių ekspresionistės Cornelios Gurlitt, Vilniuje gyvenusios ir kūrusios Pirmojo pasaulinio karo metais, darbai iš Berno meno muziejui (Šveicarija) perduotos „Gurlittų lobio“ kolekcijos. Antroji paroda „Piešiniai be pavadinimų“ skirta žymios vilnietės grafikės Adasos Skliutauskaitės, šiemet mininčios 90-metį, kūrybai“, – teigia Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus vadovė.  

Lankantis muziejuose, kaip ir kitose kultūros įstaigose, galioja operacijų vadovo sprendimu nustatyti reikalavimai: dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius, laikytis asmens higienos (dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo, kosėjimo etiketo ir kt.). Kadangi vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 10 kv. m ploto, dėl susidariusių srautų gali tekti palaukti.  

Išsamesnę informaciją apie nemokamą lankymą, nuolatines ekspozicijas, muziejų darbo laiką, galimą registravimąsi ir kita galima rasti muziejų interneto svetainėse. 

Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai muziejai: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Lietuvos nacionalinis muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Respublikiniai: Kauno IX forto muziejus, Lietuvos aviacijos muziejus, Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Lietuvos jūrų muziejus, Lietuvos liaudies buities muziejus, Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Trakų istorijos muziejus, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus, Žemaičių muziejus „Alka“. 

Pranešimą paskelbė: Agnė Grinevičiūtė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą