Studijos

Pirmajam Baltijos šalyse privataus verslo įsteigtam inovacijų ir tyrimų centrui „AgroITC“ suteiktas bandymų praktikos sertifikatas

UAB „Agrokoncernas“ priklausantis Inovacijų ir tyrimų centras „AgroITC“ tapo sertifikuota tyrimų institucija. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos įvertinusi centro vykdomą veiklą ir pasiektus rezultatus suteikė jam Gerosios augalų apsaugos produktų veiksmingumo bandymų praktikos sertifikatą.

Tai reiškia, kad verslo sektoriui atstovaujančio Inovacijų ir tyrimų centro „AgroITC“ atliekamų lauko bandymų ir analizių duomenys yra tikslūs, patikimi bei prilyginami mokslo institucijų atliekamiems tyrimams.

Pasak UAB „Agrokoncernas“ Tiksliųjų technologijų skyriaus vadovo Arno Radzevičiaus, tai yra ypač svarbus centro vykdomos veiklos įvertinimas. „AgroITC“ lauko tyrimų ir bandymų duomenys galės būti naudojami ne tik konsultuojant partnerius bei klientus, bet ir mokslo tiriamuosiuose darbuose, taip pat registruojant naujus produktus ir vertinant jų efektyvumą.

„Šiuo metu turime apie 1500 laukelių, kuriuose išbandome skirtingas augalų veisles, jų auginimo technologijas, augalų apsaugos ir tręšimo sprendimus, o sukauptais duomenimis ir patirtimi dalijamės su ūkininkais“, – sako A. Radzevičius.

Pasak Inovacijų ir tyrimų skyriaus vadovės dr. Eglės Petraitienės, „AgroITC“ atliekamų lauko bandymų ir tyrimų sertifikavimo procedūra užtruko apie vienerius metus.

„Įgydami šį sertifikatą mes pasiekėme mokslo įstaigos lygį. Jis yra svarbus dar ir tuo, kad nuo šiol galime atlikti kitų įmonių užsakymus“ – paaiškina dr. E. Petraitienė.

Prieš trejus metus įkurtame centre yra nuolat sistemingai atliekami įvairūs moksliniai tyrimai su pagrindiniais lauko augalais – žieminiais ir vasariniais javais, žieminiais rapsais, ankštiniais ir kitais tarpiniais augalais.

„Investuojame į mokslą, kad gautume kuo didesnę grąžą iš tos verslo šakos, kurią išmanome geriausiai. Mūsų tikslas – žemės ūkio sprendimus pagrįsti tiksliais duomenimis, atliktų tyrimų ir bandymų rezultatais. Siūlydami geriausius, patikrintus sprendimus įgyjame partnerių pasitikėjimą ir prisidedame prie žemės ūkio efektyvumo didinimo“, – apibendrina A. Radzevičius.

Pranešimą paskelbė: Skomantas Rukuiža, UAB Agrokoncernas

Parašykite komentarą