Laisvalaikis

Septyni psichopatai – daugiau nei filmas apie ginkluotus bepročius

Lapkričio 9 d. Lietuvos kino ekranuose įvyks juodojo humoro veiksmo komedijos „Septyni psichopatai“ premjera. Režisierius Martinas McDonaghas, filmo apie dviejų samdomų žudikų atostogas „Reikalai Briugėje“ kūrėjas, šį kartą pasirinko istoriją apie kūrybinėje stagnacijoje atsidūrusį scenaristą bei pragyvenimui iš šunų grobimo užsidirbančius jo geriausius draugus.

Viename interviu režisierius pabrėžė, jog „Septyni psichopatai“ nėra tiesiog dar vienas filmas apie ginkluotus pamišėlius: „Šis filmas nėra paprastas ir paviršutiniškas kūrinys apie ginklais mojuojančius psichopatus. Juokingas filmas taip pat gali turėti prasmę – pavyzdžiui, „Septyni psichopatai“ pasakoja apie žmonių troškimą rašyti istorijas ir nerimą dėl jų rezultato.“

Pagrindinio herojaus vaidmenį – įkvėpimo nerandantį ir problemų su alkoholiu turintį scenaristą Martį filme įkūnijo „Aleksandro Makedoniečio“ žvaigždė Colinas Farellas. Jo geriausių draugų vaidmenyse atsidūrė Samas Rockwellas, žiūrovams geriausiai pažįstamas iš filmo „Žalioji mylia“ bei Christopheris Walkenas, atlikęs vaidmenį filme „Pagauk, jei gali“. Šis aktorių trio giria režisieriaus M. McDonagho genialumą ir sugebėjimą kurti preciziškus bei šmaikščius dialogus filmo herojams.

Filme turėjo vaidinti ir karštakošišku būdu garsėjantis Holivudo veteranas Mickas Rourkey, kuriam režisieriaus sprendimu buvo lemta įkūnyti Hanso – religingo psichopato su kriminaline praeitimi, vaidmenį. Dėl šio vaidmens M. Rourkey net atsisakė vaidinti filme „Nenugalimieji 2“, tačiau po kivirčo su M. McDonaghu pasitraukė iš filmavimo aikštelės, o vietoje jo vaidinti pakviestas Christopheris Walkenas.

Filme netrūksta ir keturkojų aktorių – epizodiškai pasirodo kelių veislių šunys. Pagrindinis vaidmuo teko Shi-Tzu veislės kalaitei, įkūnijusiai gangsterio numylėtąjį šuniuką Bonį – būtent šio šuns pagrobimu prasideda beprotiška istorija. Šuo specialiai šiam filmui buvo paimtas iš šunų prieglaudos ir šiuo metu gyvena kartu su savo dresuotoja.

Apie filmą

„Septyni psichopatai“ – juodojo humoro veiksmo komedija, kurioje pasakojama apie kūrybinės stagnacijos kamuojamą scenaristą Martį (vaidina Collinas Farelas) bei jo draugus Bilį ir Hansą (vaidina Samas Rockwellas ir Christopheris Walkenas), kurie uždarbiauja grobdami šunis ir reikalaudami už juos išpirkos. Istorija prasideda, kai pagrobiamas mylimas gangsterio šunelis Bonis. Nuo tada Marčiui tenka visą dėmesį sutelkti ne į kūrybines kančias, o į siekį išsaugoti gyvybę – ima pintis Marčio kuriami scenarijaus siužetai su tikrais jo gyvenimo įvykiais.

Parašykite komentarą