Marketingas

SEO paslaugos: atlikti savarankiškai ar kreiptis į profesionalus?

Šiandien rinkodara, dar vadinama marketingu, yra nebeatsiejama nuo verslo. Verslas be rinkodaros yra praktiškai nebeįmanomas. O augant skaitmenizacijos tempams ir vis dar populiarėjant socialiniams tinklams ir paieškos sistemoms, ignoruoti skaitmeninę erdvę gali tik visiškas rinkodaros mėgėjas.

Tačiau rinkodara rinkodarai nelygi. Dažniausiai tai yra suvokiama kaip trumpalaikė investicija, o tiksliau – vienkartinis paslaugos sandoris. Tu sumoki pinigus, tave pareklamuoji. O tuomet yra daroma atsipirkimo analizė. Tik šiandien – bent jau skaitmeninėje erdvėje – viskas nebėra taip paprasta. SEO optimizacija (search engine optimization) yra labai svarbi reklamos procesų sudedamoji, tačiau tai nėra vienkartinis sandoris. Tai – ilgalaikę naudą galinti turėti investicija. Bet apie tai jau žino kiekvienas, kuriam tai aktualu. Turėti komercinę internetinę svetainę ir nežinoti apie SEO optimizaciją ir atitinkamas paslaugas teikiančias agentūras – labai retas reiškinys.

Bet kiekvienas atsidūręs tokioje padėtyje, kai komerciniam puslapiui yra reikalinga SEO optimizacija, turi nuspręsti: ar šį procesą atliks patys, savarankiškai, ar visgi kreipsis į profesionalus. Profesionalios SEO paslaugos kainuoja, tačiau gali pasiūlyti didesnę sėkmės garantiją ir pasiektų rezultatų išlikimą. Tuo tarpu mėgėjiškai atlikta SEO optimizacija gali ne tik nepadėti pasiekti norimų rezultatų, bet dar ir gali gerokai „sudirbti“ puslapį, jo reitingus ir pozicijas paieškos sistemoje.

Pasirinkimas atrodytų lengvas, bet reikia turėti omenyje, kad profesionalios SEO paslaugos nėra pigios. Nepriklausomai nuo pasirinktos SEO agentūros, paslaugų kaina net ir elementariausiam puslapiui gali prasidėti nuo kelių šimtų eurų. Kaina priklauso nuo daugybės faktorių, bet faktas yra vienas – už profesionaliai atliekamą SEO optimizaciją reikės sumokėti profesionalių paslaugų vertą kainą. Tai yra viena esminių priežasčių, kodėl daugelis nusprendžia puslapio optimizaciją atlikti savarankiškai.

Bet pasirinkimas tarp mėgėjiškos ir profesionalios SEO optimizacijos nėra vienintelis. Kiekvienas individualus asmuo gali labai sėkmingai sudalyvauti SEO kursuose, kurie gali suteikti tvirtus pradmenis patiems atlikti kokybiškus optimizacijos darbus. Jei jūsų sferoje konkurencinė aplinka paieškos sistemoje nėra didelė, tuomet gali pilnai pakakti ir kursų, kuriuose yra pateikiami SEO pradmenys. Jei norite optimizuoti pvz. savo elektroninę parduotuvę konkurencingoje nišoje pagal konkurencingus raktažodžius, tuomet gali reikėtų pasinaudoti SEO mokymais pažengusiems. Galima ieškoti bei dalyvauti ir specilizuotose SEO kursuose.

Vienu ar kitu atveju, kokybiškai pravesti SEO mokymai nors ir neatstos profesionalių paslaugų, tačiau tikrai gali padėti nepadaryti esminių klaidų atliekant šiuos darbus patiems.

Parašykite komentarą