Nekilnojamas Turtas

Senų vamzdynų grėsmė – po užlietą butą per dieną

Nuosavo ar kaimyno būsto užliejimas – nelaimė, kurios baiminasi ne vienas atostogų išvykstantis gyventojas. Vien tik ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ klientai kasdien užregistruoja mažiausiai po vieną būsto užliejimo atvejį. Dažniausia tokių nelaimių priežastis – netvarkingi senos statybos namų vamzdynai. Vidutinė trūkus vamzdžiui patiriama žala siekia 400 eurų, tačiau laiku nesureagavus į nelaimę nuostolis gali išaugti ir iki kelių tūkstančių.

„Kiekvieną dieną užregistruojame mažiausiai vieną vandens užlietą būstą, o per metus tokius būstus skaičiuojame šimtais. Pagrindinė tokių nelaimių priežastis – butuose ar bendro naudojimo patalpose trūkę vandentiekio ar kanalizacijos vamzdžiai, žarnelės ar nesandarios jų sujungimo vietos. Tačiau potvynį namuose gali sukelti ir netvarkinga buitinė technika, tokia kaip skalbimo mašinos ar indaplovės“, – sako Mindaugas Balinskas, ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas.

Didžiausi nuostoliai – vasarą

Sukaupta statistika rodo, kad vidutinė dėl užlieto būsto patiriama žala siekia 400 eurų. Tačiau operatyviai nesureagavus į nelaimę, pavyzdžiui, per vasaros atostogas, kuomet šeimininkai būna išvykę, nuostoliai gali smarkiai išaugti.

„Būsto užliejimai dažnai įvyksta kaip tik tuomet, kai nieko nebūna namuose. Tad įvykusi nelaimė pastebima tik tuomet, kai nuostoliai būna smarkiai išaugę. Didžiausia mūsų užregistruota žala dėl būsto užliejimo siekia apie 9 tūkst. eurų – buvo užlietas beveik visas klientės butas. Vanduo sugadino baldus, ant sienos pakabintus paveikslus, lentynose buvusias knygas“, – sako M. Balinskas.

Specialistas rekomenduoja prieš išvykstant įsitikinti, kad namuose užsukti visi vandens čiaupai ir išjungti vandenį naudojantys elektriniai buities prietaisai. Tokiu būdu sumažinus riziką nuo didesnių nuostolių galima apsaugoti ne tik nuosavą, bet ir kaimynų būstą.

Apie „Compensa Vienna Insurance Group“

UADB „Compensa Vienna Insurance Group“ veiklą Lietuvoje pradėjo 2016 m. sausio 1 d. Iki tol šalyje veikė Lenkijos ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialas, veiklą vykdęs nuo 2010 m. Šiuo metu bendrovės klientų aptarnavimo skyriai veikia 28 Lietuvos miestuose.

„Compensa Vienna Insurance Group“ padaliniai veikia ir Latvijoje bei Estijoje. Visose Baltijos šalyse veikia vieninga bendrovės sukurta žalų atlyginimo sistema – klientai dėl žalų atlyginimo gali kreiptis į bet kurį čia veikiantį padalinį. 2015 m. „Compensa Vienna Insurance Group“ Baltijos šalyse pasirašytų draudimo įmokų suma siekė 28 mln. eurų.

Vienintelis „Compensa Vienna Insurance Group“ akcininkas – „Vienna Insurance Group“ – lyderiaujanti draudimo kompanija Austrijoje ir Centrinėje bei Rytų Europoje, sukaupusi beveik 190 metų patirties. Į klientų poreikius orientuotą grupę, pasižyminčią giliomis tradicijomis ir stipriais prekių ženklais, sudaro maždaug 50 kompanijų, veikiančių 25 šalyse. Jose dirba apie 24 tūkst. darbuotojų. „Vienna Insurance Group“ akcijos listinguojamos Vienos akcijų biržoje, dalis jų taip pat listinguojamos Prahos akcijų biržoje. 2015 m. „Vienna Insurance Group“ pasirašytų draudimo įmokų suma siekė 9 mlrd. eurų.
Pranešimą paskelbė: Laura Gabrilavičiūtė, Nova media

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą