Verslas

Sėkmingiausi Lietuvos startuoliai buriasi į asociaciją, sieks spartesnio IT sektoriaus augimo

Septyni didieji Lietuvos startuolių rinkos žaidėjai suvienijo jėgas ir įsteigė asociaciją „Vienaragiai LT“, kuri sieks spartesnės visos Lietuvos startuolių ekosistemos plėtros. Steigėjų teigimu, prie asociacijos kviečiami prisijungti visi aktyviai veikiantys mūsų šalies startuoliai.

Asociacijos pavadinimas startuolių ir investuotojų žodyne reiškia milijardo JAV dolerių vertę pasiekusią įmonę – vienaragį (ang. unicorn).

Tarp steigėjų – pasaulyje pripažinti Lietuvos startuoliai

„Vienaragiai LT“ steigėjais tapo net ir per pandemiją sparčiai augantys ir milijonų vartotojų visame pasaulyje sulaukę Lietuvos startuoliai. Tai – meno, dizaino ir įdomybių interneto portalą valdanti bendrovė „Bored Panda“, svetainių talpinimo paslaugų bendrovė „Hostinger“, sveikatingumo rinkos startuolis „Kilo Health“.

Taip pat – internetinės rinkodaros bendrovė „Omnisend”, bendradarbystės erdvių startuoliams vystytoja „Tech Zity“, akceleratorius „Tesonet“ ir pirmasis Lietuvos vienaragis – naudotų mados prekių prekybos platforma „Vinted”.

Asociacijos vadove tapo paramos portalo „Aukok.lt” bendraįkūrėja, informacinių technologijų specialistė Inga Langaitė, o valdybos pirmininku – „Vinted“ bendraįkūrėjas ir vykdomasis direktorius Mantas Mikuckas.

„Vienaragiai LT“ valdyboje bus dar šeši nariai: „Bored Panda“ įkūrėjas Tomas Banišauskas, „Hostinger“ vadovas ir valdybos pirmininkas Arnas Stuopelis, „Kilo Health“ valdybos pirmininkas Tadas Burgaila, „Omnisend“ bendraįkūrėjas ir vadovas Rytis Laurinavičius, „Tech Zity“ vadovas Darius Žakaitis bei „Tesonet“ bendraįkūrėjas Eimantas Sabaliauskas.

„Visos įmonės-steigėjos sėkmingai išaugino savo verslus, užsitikrino lyderiaujančias pozicijas rinkoje, todėl dabar norime dalintis sukaupta patirtimi ir žiniomis su bendruomene. Matome, kad sėkmingas tarptautinis verslas augina pasaulinio lygio talentus ir prisideda prie visos šalies gerovės ir augimo“, – pabrėžia asociacijos vadovė Inga Langaitė.

Sieks spartesnio ekosistemos augimo

Asociacijos valdybos pirmininkas M. Mikuckas sako, kad lietuviškų startuolių sektorius turi didžiulį potencialą ir toliau sėkmingai augti visame pasaulyje, o bendradarbiavimas galėtų padėti sprendžiant ir vieną pagrindinių problemų – aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumą Lietuvoje. Asociacijos nariais kviečiami tapti visi aktyviai veikiantys Lietuvos startuoliai. 

„Mintis jungtis į asociaciją tarp mūsų sklandė jau seniai. Lietuva yra mūsų namai, norime, kad ji augtų, klestėtų ir ugdytų naujus, visame pasaulyje vertinamus profesionalus. Matome daug puikių Lietuvos IT startuolių – mažų ir didelių – kurie vieną dieną galbūt taps vienaragiais. Tai padaryti lengviau, dalijantis patirtimi ir veikiant išvien“, – teigia asociacijos valdybos pirmininkas M. Mikuckas.

Pasak jo, visi į „Vienaragiai LT“ susibūrę startuoliai aukštos pridėtinės vertės produktus, kuriais naudojasi milijonai žmonių visame pasaulyje, kuria būtent Lietuvoje. Šios įmonės čia moka mokesčius, samdo ir augina ypač aukštos kvalifikacijos darbuotojus, kurie dažnai vėliau patys steigia naujas įmones ir kuria naujus produktus.  

„Mūsų siekis aiškus – stipresnė Lietuvos startuolių ekosistema. Esame išsikėlę tikslą tris kartus padidinti darbo vietų skaičių šiame sektoriuje, skatinant naujus startuolius ir sumokant tris kartus daugiau mokesčių į Lietuvos biudžetą. Ši suma po kelerių metų galėtų perkopti 375 milijonų eurų per metus, o darbuotojų startuoliuose padaugėti nuo dešimties iki trisdešimties tūkstančių“, – sako asociacijos valdybos narys E. Sabaliauskas.

Kviečia kurti palankesnes sąlygas naujiems vienaragiams

„Vienaragiai LT“ vadovė Inga Langaitė teigia, kad asociacija siekia prisidėti ne tik prie bendro visuomenės IT išprusimo didinimo, bet ir nori bendradarbiauti tobulinant švietimo sistemą, kad ji ugdytų aukštos kvalifikacijos specialistus. 

„Stebime ir analizuojame tendencijas bei verslo aplinką, matome, kas veikia, o ką galima būtų tobulinti. Visuomenei bei valstybės institucijoms ruošiame siūlymus, ką galima būtų tobulinti, kad Lietuvos startuoliai sukurtų dar daugiau darbo vietų bei didesnę BVP dalį“, – sako asociacijos „Vienaragiai LT“ vadovė I. Langaitė. 

„Vienaragiai LT“ duomenimis, praėjusių metų pabaigoje 651 Lietuvos startuolyje dirbo 10 244 žmonės. Vidutinis jų atlyginimas siekė 2700 eurų, neatskaičius mokesčių. Sektoriaus įmonės iš viso pernai sumokėjo beveik 126 mln. eurų mokesčių, o ši suma yra 2,5 karto didesnė nei prieš trejus metus. 

— PABAIGA —

 Nuotraukos:

  1. „Vienaragiai LT“ vadovė Inga Langaitė
  2. „Vienaragiai LT“ valdybos pirmininkas, „Vinted“ bendraįkūrėjas ir vykdantysis direktorius Mantas Mikuckas
  3. „Vienaragiai LT“ valdybos narys, „Tesonet“ bendraįkūrėjas Eimantas Sabaliauskas.

Daugiau informacijos: Neringa Gudišauskaitė, komunikacijos agentūros „Bosanova“ projektų vadovė, tel.: +370 671 23402, El. paštas: neringa@bosanova.lt

Pranešimą paskelbė: Ulijona Bartašiūtė, UAB „Bosanova”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą