Kelionės

Sėkmingas šiltasis sezonas Novaturui jau leidžia galvoti apie kitos vasaros naujienas

Besiplečianti rinka ir vis drąsiau ne tik į pamėgtus kurortus žiūrintys lietuviai šią vasarą augino atostogų Europos pietuose paklausą – taip pasibaigusiu šiltojo sezono rezultatus apibendrina didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“. Suplanuotų skrydžių į 15 skirtingų atostogų krypčių lietuviams nepakako – sezono viduryje „Novaturas“ padidino skrydžių skaičių į Barseloną ir Kretą. Tačiau mėgstamiausiomis lietuvių atostogų šalimis išliko Turkija, Bulgarija ir Graikija, o netikėtu populiarumu tarp naujienų pasižymėjo Sicilijos sala Italijoje.

„Šių metų vasaros sezono atostogų krypčių pasiūla lietuviams buvo rekordiškai didelė, o sėkmingi vasaros rezultatai įrodo, jog Lietuvos poilsiautojų rinka auga kasmet – vis daugiau žmonių renkasi atostogas užsienyje. Tačiau, jei lyginsime su kitomis ES šalimis, maksimalus potencialas toli gražu dar nepasiektas, todėl jau svarstome, kokiomis naujienomis kitąmet nustebinsime lietuvius“, – teigia „Novaturo“ generalinis direktorius Linas Aldonis.

Pasak jo, neabejotina, kad tokie atostogų favoritai kaip Turkija, Bulgarija ar Graikija liks ir kitiems metams, prie jų taip pat prisijungs ir sėkmingos šių metų naujienos, tačiau staigmenų bus ne viena.

„Pasiteisino ir latvių bei estų tranzitas per Vilnių, leidęs visoms trims Baltijos šalims pasiūlyti įvairesnį atostogų žemėlapį, todėl šį modelį taikysime ir ateityje, netgi planuojame jo plėtrą. Svarbiausia tai, kad iš konservatyvesnių, geriausias vietas atradusių ir į jas nuolat vykstančių poilsiautojų, lietuviai po truputį tampa drąsesniais atradėjais – t.y. nebijo išbandyti jiems naujų krypčių“, – pastebi „Novaturo“ vadovas.

Savaitės trukmės atostogos ir toliau išliko populiariausiomis – jas rinkosi net 7 iš 10 poilsiautojų.

Šeimos su vaikais šiemet rinkosi Antaliją, Graikiją (Kretą, Rodą ir Kosą) bei Bulgariją – net 26 proc. visų vasaros keliautojų sudarė šeimos su atžalomis.

Kelionių organizatorius „Novaturas“ šią vasarą siūlė 15 skirtingų poilsio krypčių – daugiau jų neturėjo net iki šiol rekordiniais buvusiais 2007-aisiais metais (14 krypčių). Prie tradicinių ir lietuvių pamėgtų poilsio vietų, tokių kaip Turkija, Bulgarija, Kretos ir Rodo salos, Ispanija ir Portugalija, prisidėjo ir šių metų naujienos: Kipras, Koso sala ir Chalkidikės pusiasalis Graikijoje, Kroatija, Sicilija ir Andalūzijos regionas Ispanijoje. „Novaturo“ siūlomas kurortų sąrašas yra didžiausias visoje Baltijos šalių rinkoje.

Parašykite komentarą