Politika ir teisė

Šeimos kortelė – laukiam ar darom patys?

Jolanta Ramonienė, „Šeimos institutas“ – Šeimos kortelės viešinimo partneris

 Šeimos kortelė yra puikus įrankis atskleisti, kiek daug sričių yra svarbios šeimoms ir darančios įtaką jų gerovei. Nepaisant to, nuo pat pradžių jai tenka susigrumti su iššūkiu – lūkesčiai didžiuliai, norima visko čia ir dabar, ir geriausia – minimalia kaina. Dėl to nestebina tai vienur, tai kitur pasigirstantys komentarai: „girdėjau, kad Šeimos kortelės turėjimas duoda mažai naudos, tad kortelės net neužsisakiau“, „nors galėčiau turėti, žiūriu skeptiškai atsižvelgdamas į jos siūlomas nuolaidas“, „šios kortelės atveju aš esu tiesiog paprastas vartotojas ir neturiu laiko dar ir šitiems reikalams“ ir pan. 

Kokiems „reikalams“ reikia laiko arba šiek tiek skaičių

 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad Lietuvoje yra apie 60 tūkst. gausių arba neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų, kurios gali naudotis Šeimos kortelės nuolaidomis. Vadinasi, yra gausybė įvairiausių poreikių, kurių patenkinimui gali būti naudinga Šeimos kortelė.

 

Statistikos duomenimis, 2019 m. pradžioje Lietuvoje veikė daugiau nei 100 tūkst. įmonių, kurios draugišką požiūrį į gausias šeimas gali išreikšti suteikdamos nuolaidas savo prekėms ir paslaugoms.

 Šeimos kortelės programoje įdarbinta keletas žmonių, kurie siekia, kad Šeimos kortelė būtų naudinga šeimoms ir patraukli verslui bei institucijoms. Ar to pakanka? Ir taip, ir ne. O jei kiekviena šeima, turinti Šeimos kortelę, pakviestų bent po vieną partnerį?  

 „Apie Šeimos kortelę galima šaukti atsistojus vidury gatvės, tačiau ar tai suveiks?“

 Airida iš Visagino, su vyru auginanti 4 vaikus, šmaikštauja: „Apie šeimos kortelę galima šaukti atsistojus vidury gatvės, tačiau ar tai suveiks? Juk norime pasiekti rezultatą, kad gausioms šeimoms taptų labiau prieinama tai, ko iki šiol sau negalėjo leisti. Tad reikia ieškoti tinkamiausių priemonių.“ Moteris tiesiog pasidalino informacija apie Šeimos kortelę su kolege, kurios organizacija (VšĮ „Kūno laboratorija“) po šio paskatinimo tapo partneriu ir siūlo ženklias nuolaidas. Airida įsitikinusi, kad gausios šeimos, vystydamos savo veiklą greičiausiai prisijungia prie Šeimos kortelės programos, tad verta kalbinti verslininkus, kurie supranta gausios šeimos gyvenimą.

 Būtent tokia Sigitos, su vyru auginančios 3 vaikus, istorija. Šeima turi verslą – grožio paslaugas teikia Vilniuje, Kelmėje ir Šiauliuose. Šeimos kortele ne tik naudojasi, bet partneriu tapo ir jų šeimos verslas („Kosmeto.lt“). Tai paskatino atviras pokalbis su kliente. Diskutuojant apie paslaugų kainas, klientė paminėjo, jog jos turi būti tokios, kad nebūtų gaila mokėti. Sigitą ši mintis palietė, nes jos pačios šeima gausi, be to, augo gausioje šeimoje. Moteris džiaugiasi galėdama dalintis gerumu. Darbas grožio srityje suteikia galimybę daug bendrauti su klientėmis, Sigita dažną jų padrąsina, paragina veikti, o ne pasiduoti liūdesiui, likti apsnūdime. Kolegoms verslininkams ji linki suprasti, kad kuo daugiau duodi, tuo daugiau sugrįžta. 

 Prisijunkit – judėjimas #AtveskPartnerį

 Daugelis esame ne kartą įsitikinę, kad geriausia reklama – žinia, sklindanti „iš lūpų į lūpas“. Tai galioja ir Šeimos kortelės programai. Socialiniuose tinkluose Rasa Žemaitė pasidalino patirtimi: „Kaskart, kai būnu vietoje, į kurią norėčiau pakviesti jus visus arba savo artimiausius, einu ir rodau kortelę savininkams ar vadybininkams – ką tik pavyksta prisišaukti tuo metu – pasakodama, kas ji yra, kodėl ji šauni ir kiek naudų iš įsitraukimo į programą gaus jų įmonė.

 Jei kiekviena kortelę turinti šeima atvestų į programą bent po vieną partnerį – jų turėtume jau daugiau nei 13 tūkstančių! 13 tūkstančių vietų, kur pripažįstama, kad gausios šeimos yra ne besipelnantys iš vaikų gimdymo prasigėrę ir gyvenantys dugne, o visomis išgalėmis savo vaikais besirūpinančios ir pavyzdžiu galinčios būti mažos bendruomenės.“

 Įspūdingi skaičiai, taip? Kodėl jie dar vis svajonėse, o ne realybėje? Laukiame, kada kas nors kitas padarys tai, ką iš tiesų galime padaryti mes patys… Rasos inicijuojamas judėjimas #AtveskPartnerį yra lengvai įgyvendinamas, kiekvienam iš mūsų tereikia apsispręsti ir prisijungti. Kaip? Labai paprastai, tiesiog pasitaikius progai papasakojant pažįstamiems verslininkams, kuo jums svarbi Šeimos kortelė. Arba ten, kur dar neteikiamos nuolaidos, o jūs to norėtumėte, pasakojant apie kortelę, nukreipiant į Šeimos kortelės svetainę, kur yra visa informacija, kaip tapti partneriu.  

 Ne mažiau svarbu apie Šeimos kortelę kalbėtis su draugais, pažįstamais, nes dar daug yra šeimų, kurios kortelės net neužsisakė. Tiesiog pakalbinkite, paraginkite, nukreipkite į Šeimos kortelės svetainę, kur yra visa informacija, kaip gauti kortelę.

 Aktyvios Visagino šeimos sugalvojo tokį paskatinimą užsisakyti kortelę – jos siekia, kad biudžetinėse įstaigose nuolaidos gausioms šeimoms būtų suteikiamos ne pateikiant vaikų gimimo liudijimus, bet Šeimos kortelės turėtojams. Tad būkite drąsūs ir išradingi!

Nuolaidos išskirtiniams produktams – mažiau rūpesčių apsiperkant

 4 dukrų mama Indrė, kaip ir daugelis turinčių Šeimos kortelę, ja naudojasi Maxima parduotuvėse ir Eurovaistinėje. Tačiau skirtingai nei daugelis kalbintų mamų, kurios retkarčiais pasidomi nuolaidų teikėjų sąrašu, ji šeimos laisvalaikį ir pirkinius jau planuoja įvertindama, kad gali pasinaudoti privilegija, pvz.: savaitgalio pietums renkasi eiti į tas kavines, kurios teikia nuolaidas, taip pat renkasi ir žaidimų aikšteles, vaikų kambarius.

 Moteris labai nudžiugo, kai nuolaidas su Šeimos kortele pradėjo teikti speciali parduotuvė su išskirtine produkcija („100% be gliuteno“), nes viena iš dukterų netoleruoja glitimo. Tai išvadavo nuo varginusio rūpesčio renkantis tinkamus produktus, nes tekdavo sugaišti nemažai laiko įdėmiai skaitant etiketes. Indrė produktus, kuriuose tikrai nėra kenksmingų ingredientų, reguliariai užsisako elektroninėje parduotuvėje, o tai reiškia, kad tokia nuolaida galima naudotis gyvenant bet kuriame Lietuvos regione. Ji pastebėjo, kad tarp nuolaidų teikėjų yra ir daugiau turinčių elektronines parduotuves, tik šeimoms dar reikia juos atrasti.

 Kai šeimoje yra sergančių lėtinėmis ligomis, periodiškai tenka atlikti kraujo tyrimus. Skubos atvejais tenka naudotis mokamomis paslaugomis. Indrė džiaugiasi, kad jau įmanoma lyginti kainas tarp kelių tyrimus atliekančių įmonių – Šeimos kortelės partnerių – ir ieškoti, kur tinkamesnės sąlygos.

 „Kai niekuo neypatingi tėvai augina nepaprastai ypatingus vaikus“

 Taip apie savo šeimą kalba Dalia. Ji pastebi, kad dauguma Šeimos kortelės partnerių siūlomų nuolaidų pramogoms, kavinėms ir pan., šiuo metu visiškai neaktualios. Auginant vaiką su autizmo spektro sutrikimu, tokių vietų šeimai tenka vengti.

 Labai laukia nuolaidų specialių poreikių vaikų lavinimui reikalingiems, neretai brangiems dalykams: žaislams (pvz., Educo, Gudragalvis), knygoms, ypač vaikų literatūrai, grupiniams ar individualiems lavinamiesiems užsiėmimams. Dalia įsitikinusi, kad tokios nuolaidos būtų naudingos visoms šeimoms. „Gal visiškai beprotiška mintis, bet labiausiai reikia nuolaidos kurui, vaikus kasdien vežiojant po terapijas, užsiėmimus ir pas specialistus, jo sunaudojame labai daug“ – viltingai atsidūsta ypatingų vaikų mama.

 Šeimų lūkesčiai ir pasiūlymai, ką galima padaryti geriau

 Sekantys informaciją apie teikiamas nuolaidas tikisi, kad Šeimos kortelės interneto svetainė bus tobulinama. Periodiškai užsukantiems norisi lengvai peržvelgti nuolaidų teikėjų sąrašą, matyti pasirinkto laikotarpio naujienas, būti tikriems, kad norimu pjūviu pamatys visą susijusią informaciją. Šiuo metu dar tenka peržiūrėti 15 puslapių, siaurinant paiešką pasitikrinti įvairiais pjūviais ir pan.

 Tikimasi, kad ilgainiui įmonės sieks tapti Šeimos kortelės partneriais ne dėl galimo viešinimo, bet dėl garbės, sąmoningai siekdamos padėti gausioms ar neįgalius vaikus prižiūrinčioms šeimoms. Viltingai laukiama drąsių verslų, pasiūlysiančių tikrai išskirtines sąlygas Šeimos kortelės turėtojams, lyginant su kitomis jų klientų grupėmis.

 Šeimos pastebi, kad daugelis kortelės partnerių nuolaidų teikimą pasirinkę tik pusmečiui. Ar tai rodo jų nepasitikėjimą nauju nacionalinio masto projektu, ar atspindi verslo nestabilumą, nežinia. Džiugu, kad yra nusimačiusių nuolaidų teikimą neterminuotai, tikėkimės jų tik daugės.

 Pabaigai prisiminkime, kad yra daugiau nei 100 tūkst. įmonių, galinčių teikti nuolaidas savo prekėms ir paslaugoms. Šeimos kortelės partnerių sąraše neseniai buvo perkoptas pirmasis 100. Vadinasi, darbo yra tikrai daug. Tad ką rinksimės – tik lauksime ar darysime ir patys?

 

 

 

 

Pranešimą paskelbė: Jurgita Pociene, Daugiavaikių šeimų asociacija MES

Rekomenduojame
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45
Politika ir teisė

Šeimos kortelė – laukiam ar darom patys?

Jolanta Ramonienė, „Šeimos institutas“ – Šeimos kortelės viešinimo partneris

 Šeimos kortelė yra puikus įrankis atskleisti, kiek daug sričių yra svarbios šeimoms ir darančios įtaką jų gerovei. Nepaisant to, nuo pat pradžių jai tenka susigrumti su iššūkiu – lūkesčiai didžiuliai, norima visko čia ir dabar, ir geriausia – minimalia kaina. Dėl to nestebina tai vienur, tai kitur pasigirstantys komentarai: „girdėjau, kad Šeimos kortelės turėjimas duoda mažai naudos, tad kortelės net neužsisakiau“, „nors galėčiau turėti, žiūriu skeptiškai atsižvelgdamas į jos siūlomas nuolaidas“, „šios kortelės atveju aš esu tiesiog paprastas vartotojas ir neturiu laiko dar ir šitiems reikalams“ ir pan. 

Kokiems „reikalams“ reikia laiko arba šiek tiek skaičių

 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad Lietuvoje yra apie 60 tūkst. gausių arba neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų, kurios gali naudotis Šeimos kortelės nuolaidomis. Vadinasi, yra gausybė įvairiausių poreikių, kurių patenkinimui gali būti naudinga Šeimos kortelė.

 

Statistikos duomenimis, 2019 m. pradžioje Lietuvoje veikė daugiau nei 100 tūkst. įmonių, kurios draugišką požiūrį į gausias šeimas gali išreikšti suteikdamos nuolaidas savo prekėms ir paslaugoms.

 Šeimos kortelės programoje įdarbinta keletas žmonių, kurie siekia, kad Šeimos kortelė būtų naudinga šeimoms ir patraukli verslui bei institucijoms. Ar to pakanka? Ir taip, ir ne. O jei kiekviena šeima, turinti Šeimos kortelę, pakviestų bent po vieną partnerį?  

 „Apie Šeimos kortelę galima šaukti atsistojus vidury gatvės, tačiau ar tai suveiks?“

 Airida iš Visagino, su vyru auginanti 4 vaikus, šmaikštauja: „Apie šeimos kortelę galima šaukti atsistojus vidury gatvės, tačiau ar tai suveiks? Juk norime pasiekti rezultatą, kad gausioms šeimoms taptų labiau prieinama tai, ko iki šiol sau negalėjo leisti. Tad reikia ieškoti tinkamiausių priemonių.“ Moteris tiesiog pasidalino informacija apie Šeimos kortelę su kolege, kurios organizacija (VšĮ „Kūno laboratorija“) po šio paskatinimo tapo partneriu ir siūlo ženklias nuolaidas. Airida įsitikinusi, kad gausios šeimos, vystydamos savo veiklą greičiausiai prisijungia prie Šeimos kortelės programos, tad verta kalbinti verslininkus, kurie supranta gausios šeimos gyvenimą.

 Būtent tokia Sigitos, su vyru auginančios 3 vaikus, istorija. Šeima turi verslą – grožio paslaugas teikia Vilniuje, Kelmėje ir Šiauliuose. Šeimos kortele ne tik naudojasi, bet partneriu tapo ir jų šeimos verslas („Kosmeto.lt“). Tai paskatino atviras pokalbis su kliente. Diskutuojant apie paslaugų kainas, klientė paminėjo, jog jos turi būti tokios, kad nebūtų gaila mokėti. Sigitą ši mintis palietė, nes jos pačios šeima gausi, be to, augo gausioje šeimoje. Moteris džiaugiasi galėdama dalintis gerumu. Darbas grožio srityje suteikia galimybę daug bendrauti su klientėmis, Sigita dažną jų padrąsina, paragina veikti, o ne pasiduoti liūdesiui, likti apsnūdime. Kolegoms verslininkams ji linki suprasti, kad kuo daugiau duodi, tuo daugiau sugrįžta. 

 Prisijunkit – judėjimas #AtveskPartnerį

 Daugelis esame ne kartą įsitikinę, kad geriausia reklama – žinia, sklindanti „iš lūpų į lūpas“. Tai galioja ir Šeimos kortelės programai. Socialiniuose tinkluose Rasa Žemaitė pasidalino patirtimi: „Kaskart, kai būnu vietoje, į kurią norėčiau pakviesti jus visus arba savo artimiausius, einu ir rodau kortelę savininkams ar vadybininkams – ką tik pavyksta prisišaukti tuo metu – pasakodama, kas ji yra, kodėl ji šauni ir kiek naudų iš įsitraukimo į programą gaus jų įmonė.

 Jei kiekviena kortelę turinti šeima atvestų į programą bent po vieną partnerį – jų turėtume jau daugiau nei 13 tūkstančių! 13 tūkstančių vietų, kur pripažįstama, kad gausios šeimos yra ne besipelnantys iš vaikų gimdymo prasigėrę ir gyvenantys dugne, o visomis išgalėmis savo vaikais besirūpinančios ir pavyzdžiu galinčios būti mažos bendruomenės.“

 Įspūdingi skaičiai, taip? Kodėl jie dar vis svajonėse, o ne realybėje? Laukiame, kada kas nors kitas padarys tai, ką iš tiesų galime padaryti mes patys… Rasos inicijuojamas judėjimas #AtveskPartnerį yra lengvai įgyvendinamas, kiekvienam iš mūsų tereikia apsispręsti ir prisijungti. Kaip? Labai paprastai, tiesiog pasitaikius progai papasakojant pažįstamiems verslininkams, kuo jums svarbi Šeimos kortelė. Arba ten, kur dar neteikiamos nuolaidos, o jūs to norėtumėte, pasakojant apie kortelę, nukreipiant į Šeimos kortelės svetainę, kur yra visa informacija, kaip tapti partneriu.  

 Ne mažiau svarbu apie Šeimos kortelę kalbėtis su draugais, pažįstamais, nes dar daug yra šeimų, kurios kortelės net neužsisakė. Tiesiog pakalbinkite, paraginkite, nukreipkite į Šeimos kortelės svetainę, kur yra visa informacija, kaip gauti kortelę.

 Aktyvios Visagino šeimos sugalvojo tokį paskatinimą užsisakyti kortelę – jos siekia, kad biudžetinėse įstaigose nuolaidos gausioms šeimoms būtų suteikiamos ne pateikiant vaikų gimimo liudijimus, bet Šeimos kortelės turėtojams. Tad būkite drąsūs ir išradingi!

Nuolaidos išskirtiniams produktams – mažiau rūpesčių apsiperkant

 4 dukrų mama Indrė, kaip ir daugelis turinčių Šeimos kortelę, ja naudojasi Maxima parduotuvėse ir Eurovaistinėje. Tačiau skirtingai nei daugelis kalbintų mamų, kurios retkarčiais pasidomi nuolaidų teikėjų sąrašu, ji šeimos laisvalaikį ir pirkinius jau planuoja įvertindama, kad gali pasinaudoti privilegija, pvz.: savaitgalio pietums renkasi eiti į tas kavines, kurios teikia nuolaidas, taip pat renkasi ir žaidimų aikšteles, vaikų kambarius.

 Moteris labai nudžiugo, kai nuolaidas su Šeimos kortele pradėjo teikti speciali parduotuvė su išskirtine produkcija („100% be gliuteno“), nes viena iš dukterų netoleruoja glitimo. Tai išvadavo nuo varginusio rūpesčio renkantis tinkamus produktus, nes tekdavo sugaišti nemažai laiko įdėmiai skaitant etiketes. Indrė produktus, kuriuose tikrai nėra kenksmingų ingredientų, reguliariai užsisako elektroninėje parduotuvėje, o tai reiškia, kad tokia nuolaida galima naudotis gyvenant bet kuriame Lietuvos regione. Ji pastebėjo, kad tarp nuolaidų teikėjų yra ir daugiau turinčių elektronines parduotuves, tik šeimoms dar reikia juos atrasti.

 Kai šeimoje yra sergančių lėtinėmis ligomis, periodiškai tenka atlikti kraujo tyrimus. Skubos atvejais tenka naudotis mokamomis paslaugomis. Indrė džiaugiasi, kad jau įmanoma lyginti kainas tarp kelių tyrimus atliekančių įmonių – Šeimos kortelės partnerių – ir ieškoti, kur tinkamesnės sąlygos.

 „Kai niekuo neypatingi tėvai augina nepaprastai ypatingus vaikus“

 Taip apie savo šeimą kalba Dalia. Ji pastebi, kad dauguma Šeimos kortelės partnerių siūlomų nuolaidų pramogoms, kavinėms ir pan., šiuo metu visiškai neaktualios. Auginant vaiką su autizmo spektro sutrikimu, tokių vietų šeimai tenka vengti.

 Labai laukia nuolaidų specialių poreikių vaikų lavinimui reikalingiems, neretai brangiems dalykams: žaislams (pvz., Educo, Gudragalvis), knygoms, ypač vaikų literatūrai, grupiniams ar individualiems lavinamiesiems užsiėmimams. Dalia įsitikinusi, kad tokios nuolaidos būtų naudingos visoms šeimoms. „Gal visiškai beprotiška mintis, bet labiausiai reikia nuolaidos kurui, vaikus kasdien vežiojant po terapijas, užsiėmimus ir pas specialistus, jo sunaudojame labai daug“ – viltingai atsidūsta ypatingų vaikų mama.

 Šeimų lūkesčiai ir pasiūlymai, ką galima padaryti geriau

 Sekantys informaciją apie teikiamas nuolaidas tikisi, kad Šeimos kortelės interneto svetainė bus tobulinama. Periodiškai užsukantiems norisi lengvai peržvelgti nuolaidų teikėjų sąrašą, matyti pasirinkto laikotarpio naujienas, būti tikriems, kad norimu pjūviu pamatys visą susijusią informaciją. Šiuo metu dar tenka peržiūrėti 15 puslapių, siaurinant paiešką pasitikrinti įvairiais pjūviais ir pan.

 Tikimasi, kad ilgainiui įmonės sieks tapti Šeimos kortelės partneriais ne dėl galimo viešinimo, bet dėl garbės, sąmoningai siekdamos padėti gausioms ar neįgalius vaikus prižiūrinčioms šeimoms. Viltingai laukiama drąsių verslų, pasiūlysiančių tikrai išskirtines sąlygas Šeimos kortelės turėtojams, lyginant su kitomis jų klientų grupėmis.

 Šeimos pastebi, kad daugelis kortelės partnerių nuolaidų teikimą pasirinkę tik pusmečiui. Ar tai rodo jų nepasitikėjimą nauju nacionalinio masto projektu, ar atspindi verslo nestabilumą, nežinia. Džiugu, kad yra nusimačiusių nuolaidų teikimą neterminuotai, tikėkimės jų tik daugės.

 Pabaigai prisiminkime, kad yra daugiau nei 100 tūkst. įmonių, galinčių teikti nuolaidas savo prekėms ir paslaugoms. Šeimos kortelės partnerių sąraše neseniai buvo perkoptas pirmasis 100. Vadinasi, darbo yra tikrai daug. Tad ką rinksimės – tik lauksime ar darysime ir patys?

 

 

 

 

Pranešimą paskelbė: Jurgita Pociene, Daugiavaikių šeimų asociacija MES

Rekomenduojame
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą