Įvairenybės

Seimo Žmogaus teisių komiteto pranešimas: Nacionaliniame žmogaus teisių forume  – „Smurtą galime įveikti“  

2021 m. gruodžio 7 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Gruodžio 10-ąją,Tarptautinę žmogaus teisių dieną, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir internetu vyks ketvirtasis Nacionalinis žmogaus teisių forumas (NŽTF). Visą dieną visuomenė kviečiama į įvairias diskusijas apie žmogaus teisių padėtį Lietuvoje. Renginyje siekiama aptarti aktualiausias ir jautriausias žmogaus teisių problemas ir nubrėžti galimų sprendimų gaires.

NŽTF yra unikalus reiškinys, po vienu stogu suvienijantis akademinę, valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus bei tarptautinę bendruomenes ir pritraukiantis kelis šimtus klausytojų. Šių metų renginį sveikins Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Konstitucinio Teismo pirmininkė Danutė Jočienė, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius, kiti svarbias pozicijas žmogaus teisių srityje užimantys asmenys. Diskusijose dalyvaus mokslo atstovai, politikai, ekspertai, žurnalistai, žmogaus teisių aktyvistai, tarp kurių – Egidijus Kūris, Dainius Žalimas, Dalia Leinartė, Jonas Ruškus, Dainius Pūras, T. V. Raskevičius, Tomas Bičiūnas, Arūnas Valinskas, Linas Slušnys, Rasa Tapinienė, Mindaugas Jackevičius ir kt.

Forumo dalyviai ir programa: www.nztf.lt

Šių metų NŽTF skiriamas Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo pasirašymo dešimtmečiui (Stambulo konvencijai),  forumo šūkis – „Smurtą galime įveikti“. Diskusijų temos, be minėtų, apims daugelį kitų aktualių klausimų.

„Nacionalinį žmogaus teisių forumą pirmiausia matau kaip platformą, įgalinančią politikos, nevyriausybinių organizacijų ir akademinės bendruomenės atstovus diskutuoti mūsų valstybei  svarbiausiomis ir aktualiausiomis žmogaus teisių temomis. Su žmogaus teisėmis susiję politinės darbotvarkės klausimai dažnai tampa tam tikrų baimių, išankstinių nusistatymų ir melagienų įkaitais. Objektyvios – ekspertinėmis įžvalgomis ir realių žmonių patirtimis paremtos – diskusijos poreikis šiandien yra itin aktualus. Būtent šią misiją ir įgyvendina Nacionalinis žmogaus teisių forumas“, –sako T. V. Raskevičius.  

Pageidaujantys dalyvauti gyvai Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kviečiami registruotis ČIA.  

Virtualų renginį tiesiogiai stebėkite:  www.lrt.lt;  www.nztf.lt

Informaciją parengė ir daugiau informacijos suteiks:

Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja

Eglė Lukšienė, tel. (8 5) 239 6809, el. p. egle.gibaviciute@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą