Studijos

Seimo nario Aido Gedvilo pranešimas: „Grupė Seimo narių kreipėsi į teismą dėl privalomo kaukių dėvėjimo ugdymo įstaigose“

2021 m. gruodžio 7 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo opozicijos Vyriausybės veiksmų kontrolės ir tyrimų grupės nariai kreipiasi į administracinį teismą, prašydami įvertinti Vyriausybės priimto administracinio akto, įpareigojančio mokinius švietimo įstaigoje uždarose patalpose dėvėti veido kaukes, teisėtumą. Ieškinio iniciatoriai įsitikinę, kad minėtas sprendimas priimtas be esamos situacijos analizės ir mokslinio pagrindimo, neturint įstatyminių įgaliojimų.

Kreipimosi iniciatorius, Seimo narys Aidas Gedvilas, teigia, kad kyla labai daug abejonių tiek dėl sprendimo teisėtumo, tiek dėl jo poveikio vaikų psichinei, emocinei ir fizinei sveikatai.

„Vaikų psichiatrijos specialistai teigia, kad privalomas kaukių dėvėjimas vaikams sukelia didžiulę grėsmę jų psichiniam ir emociniam vystymuisi. Tai užkerta kelią esminiams augančio vaiko psichosomatiniams ir socialinio bendravimo poreikiams. Tai patvirtina ir įvairių mokslininkų atlikti tyrimai. Taip pat, priimant sprendimus dėl kaukių dėvėjimo, galėjo būti pažeista ne tik šalies Konstitucija, bet ir jau galiojantys teisės aktai, tokie kaip Viešojo administravimo įstatymas, Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas, Civilinės saugos įstatymas ir pan.“, – sako A. Gedvilas.

„Esame įsitikinę, kad valstybės operacijų vadovas viršijo savo įgaliojimus, pažeidžiant įstatymo viršenybės, teisėtumo, konstitucinius teisinės valstybės ir atsakingo valdymo principus, priimdamas sprendimą dėl privalomo kaukių dėvėjimo mokyklose, ir viliamės, kad teismas mūsų kreipimąsi išnagrinės skubos tvarka“, – sako A. Gedvilas.

Pasak Seimo narės Ligitos Girskienės, niekas negali atsakyti į klausimą, ar privalomas medicininių kaukių dėvėjimas pradinių klasių moksleiviams ir ikimokyklinukams yra veiksmingas ir būtinas, siekiant stabdyti viruso plitimą. Vaikams prasideda alergijos, galvos skausmai ir pan. po dienos, praleistos su medicinine kauke. Be to, tėvai nesutinka savo lėšomis pirkti medicininių kaukių, nes turint kelis vaikus susidaro ženklios išlaidos. Taip pat niekas nekontroliuoja, kad tos prikvėpuotos kaukės būtų periodiškai keičiamos pamokų metu.

Pasak kreipimosi iniciatorių, atsižvelgiant į tai, kad sprendimas kelia riziką vaikų fizinei ir psichinei būklei, jis turėtų būti kuo greičiau svarstomas, nes vaikai turi būti saugomi nuo bet kokio nepagrįsto išorinio valstybės institucijų, jų pareigūnų ir tarnautojų kėsinimosi į jo fizinę, psichinę ir dvasinę būseną.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą