Teisėsauga, kriminalai

Seimo Žmogaus teisių komitetas surengė diskusiją dėl žmogaus teisių užtikrinimo laisvės apribojimo vietose: svarbu siekti efektyvios nuteistųjų integracijos į visuomenę  

2022 m. vasario 23 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Šiandien Seimo Žmogaus teisių komitetas surengė diskusiją, kurioje buvo aptariamas parlamentinės kontrolės klausimas dėl žmogaus teisių užtikrinimo laisvės apribojimo vietose pandemijos laikotarpiu. Komitetas planuoja diskusiją pratęsti Seimo  pavasario sesijoje.

Renginyje pristatytos Probacijos tarnybos aktualijos. Vilniaus universiteto Teisės fakulteto doc. dr. Gintautas Sakalauskas pabrėžė, kaip svarbu didinti įkalinimo įstaigų pareigūnų „minkštąsias galias“, skatinti nevyriausybinių organizacijų įsitraukimą siekiant paspartinti nuteistųjų resocializacijos procesą. Viešosios įstaigos „Prirašytos rankos“ atstovė Ieva Mackutė išsakė nuomonę, kad pareigūnas turėtų būti lygiavertis nuteistojo partneris, o ne tik asmuo vykdantis priežiūrą.

Pasak Kalėjimų departamento direktoriaus Virginijaus Kulikausko, savanorių organizacijų pritraukimas  yra vienas iš prioritetų pandemijos laikotarpiu. Siekiama, kad kiekvienoje įkalinimo įstaigoje turėtų būti asmuo, kuris koordinuotų savanorių veiklą.

Teisingumo ministerijos atstovas Marius Rakštelis taip pat kalbėjo apie savanorių ir nevyriausybinių organizacijų svarbą vykdant  nuteistųjų integraciją į visuomenę.

Žmogaus teisių komiteto narys Andrius Navickas teigė, kad probacijos pareigūnas turėtų būti atvejo vadybininkas, kuris kompleksiškai žvelgtų į nuteistojo resocializacijos procesą.

Komiteto narys Vytautas Bakas pabrėžė, kad yra labai svarbu nedelsiant perkvalifikuoti įkalinimo įstaigų pareigūnus, kurie turėtų vykdyti perauklėjimo funkciją, deja, tam nėra reikalingų įrankių. Anot Seimo nario, įkalinimo įstaigose būtina smurto mažinimo strategija, nes „daugybė nuteistųjų kenčia nuo subkultūros įtakos, žmonės įkalinimo įstaigose nėra paruošiami grįžti į visuomenę“. Pandemijos laikotarpiu, be kita ko, labai aktuali kalinamųjų užimtumo problema. 

 

Diskusijos vaizdo įrašas

 

Parengė ir daugiau informacijos suteiks:

Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja

Inga Ališauskienė, tel. (8 5) 239 6824, el. p. inga.alisauskiene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą