Įvairenybės

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas: nelegalūs migrantai – dar vienas išbandymas gebėjimui bendradarbiauti

2021 m. liepos 12 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas ragina Vyriausybę sprendžiant nelegalių migrantų keliamus iššūkius į sprendimų paieškas aktyviai įtraukti savivaldą ir sutarti dėl aiškių lūkesčių vieni kitų atžvilgiu.

Tinkama Vyriausybės ir Vidaus reikalų ministerijos komunikacija su savivaldybėmis yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuos būtina užtikrinti siekiant bendro tikslo. Nėra gerai, jei savivalda, kurios pagalbos ir prisidėjimo tikimasi, tik iš žiniasklaidos sužino apie numatomus sprendimus. Savivaldybės taip pat baiminasi, kad nepasikartotų COVID-19 pandemijos valdymo situacija, kai buvo prašoma imtis veiksmų, o patirtų išlaidų kompensavimo planas atsirado gerokai vėliau. Todėl savivaldai labai svarbu, kad žaidimo taisyklės, kiek tai įmanoma, būtų žinomos iš anksto.

Išklausęs naujausią Vidaus reikalų ministerijos ir pasienio savivaldybių informaciją, komitetas priėmė sprendimą, kuriuo ragina Vyriausybę gerinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą ir pateikti savivaldai aiškius atsakymus dėl išlaidų kompensavimo, medicininės migrantų priežiūros, o taip pat užtikrinti gyventojų saugumą. Komiteto posėdžio metu buvo patikinta, kad Vidaus reikalų ministerija dar penktadienį išsiuntė savivaldybėms informaciją apie numatomus išlaidų kompensavimo mechanizmus, šis raštas savivaldybes turėtų pasiekti vėliausiai šiandien.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas ir toliau aktyviai stebės padėtį ir prireikus vėl kvies prie bendro stalo visas atsakingas institucijas. „Turime suprasti, kad šis klausimas yra visos valstybės, o ne vien tik centrinės valdžios ar pasienio savivaldybių reikalas. Pavieniais veiksmais jo neišspręsime, todėl turime visi suremti pečius ir solidariai ieškoti sprendimų“, – kalbėjo komiteto nariai, pažymėdami, kad svarbus ne tik centrinės valdžios ir savivaldos bendradarbiavimas, bet ir kiekvieno asmens indėlis. 

 

Parengė

Lina Milonaitė

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro vedėja

Tel. (8 5) 239 6805

 

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą