Politika ir teisė

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkės Laimos Andrikienės vadovaujama delegacija lankysis Moldovoje

Liepos 10–12 d. Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Laima Andrikienė kartu su Seimo nariais Mariumi Matijošaičiu ir Luku Savicku lankysis Kišiniove, kur susitiks su Moldovos Respublikos Prezidente Maia Sandu, Ministre Pirmininke Natalia Gavrilita, Parlamento pirmininku Igoriu Grosu (Igor Grosu) ir jo pavaduotoju Michailu Popsojumi (Michail Popsoi), Užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Nicu Popescu, Parlamento Užsienio politikos ir Europinės integracijos  komiteto pirmininke Doina Gherman ir komiteto nariais, kitais aukštais Moldovos pareigūnais.

„Užsienio reikalų komitetas vykdė aktyvią parlamentinę diplomatiją, pasisakydamas už Europos Sąjungos (ES) kandidatės statuso suteikimą Moldovai. Džiaugiamės šiuo istoriniu sprendimu, tačiau suprantame, kad tai tik ilgo Moldovos kelio į ES šeimą pradžia. Siekdami toliau tikslingai remti Moldovos eurointegracines pastangas, turime palaikyti aktyvius dvišalius kontaktus ir padėti Moldovai stiprinti tas sritis, kuriose ji mato didžiausią paramos poreikį“, – sakė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė L. Andrikienė.

Vizito metu taip pat bus aptarta sudėtinga Moldovos padėtis Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste ir su tuo susiję saugumo ir ekonominiai iššūkiai.

Seimo nariai taip pat susitiks su ES delegacijos Moldovoje vadovu Janiu Mazeikiu (Janis Mazeiks) ir Moldovoje dirbančiais Lietuvos ekspertais.

 

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą