Politika ir teisė

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė ir Latvijos bei Estijos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai susitinka su Italijos valdžios atstovais

2022 m. vasario 15 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Laima Liucija Andrikienė ir Latvijos Saeimos, Estijos Rygikogo užsienio reikalų komitetų pirmininkai vasario 15–17 d. Romoje susitinka su Italijos Respublikos valdžios atstovais.

„Pietinių Europos Sąjungos valstybių narių, taip pat ir Italijos, parama mums yra labai svarbi. Norint, kad mūsų partnerių ES ir NATO supratimas apie Baltijos regiono saugumo situaciją būtų objektyvus, taip pat kad pasiektume didesnės paramos Rytų partnerystės šalims (Ukrainai, Moldovai, Sakartvelui) ir jų europinės integracijos siekiams, būtina aktyviai dirbti su Italijos politikais.

Dar viena priežastis siekti tampresnio bendradarbiavimo su Italija – mūsų bendras patyrimas ir solidarumas įveikiant nelegalios migracijos iššūkius. Italija šioje srityje turi ilgametį patyrimą ir gerai supranta problemas, su kuriomis pastaruoju metu susiduria Baltijos regiono šalys“, – sako Laima Andrikienė.

Antradienį, vasario 15 d., komiteto pirmininkė L. Andrikienė susitiks su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriato sekretoriumi ryšiams su šalimis monsinjoru M. S. Vachovskiu (M. S. Wachowski), Šventajame Soste dirbančiais lietuviais.

Trečiadienį, vasario 16 d., Baltijos valstybių parlamentų užsienio reikalų komiteto pirmininkai susitiks su Italijos Senato ir Deputatų rūmų Užsienio ir Europos reikalų komiteto pirmininkais Vitu Rozarijumi Petročeliu (Vito Rosario Petrocelli) ir Pjeru Fasinu (Piero Fassino), dalyvaus bendrame Italijos Deputatų rūmų Užsienio ir Europos reikalų komiteto bei Gynybos komiteto posėdyje, lankysis Italijos Užsienio reikalų ministerijoje.

Trečiadienio vakarą Seimo narė L. Andrikienė dalyvaus iškilmingame Vasario 16 d. minėjimo koncerte Romoje.

Ketvirtadienį Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė duos interviu dienraščiui „la Repubblica“, lankysis Europos Sąjungos karinės operacijos Viduržemio jūroje būstinėje, susitiks su jos vadovu admirolu Stefanu Turketu (Stefano Turchetto).

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą