Politika ir teisė

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė dėkoja Lietuvos visuomenei ir valstybės institucijoms už humanitarę pagalbą Ukrainai ir jos žmonėms  

2022 m. kovo 2 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Kovo 2 d. vykusiame Seimo Užsienio reikalų komiteto uždarame posėdyje institucijų atstovai informavo komiteto narius apie Lietuvos teikiamą humanitarinę pagalbą Ukrainai ir pasirengimą priimti nuo karo Ukrainoje bėgančius žmones.

Komiteto pirmininkė Laima Andrikienė, dėkodama atsakingų institucijų atstovams už jų prasmingą darbą karo Ukrainoje akivaizdoje, taip pat išreiškė nuoširdžią padėką kartu su Lietuvos valstybės institucijomis dirbančioms nevyriausybinėms organizacijoms ir Lietuvos žmonėms.

„Tik susitelkę ir veikdami vieningai galėsime padėti mūsų broliams ukrainiečiams. Ši vienybė suteiks tikėjimą mūsų bendra ateitimi Europoje ne tik ukrainiečiams, bet ir mums patiems“, – įsitikinusi L. Andrikienė.

Šio ryto duomenimis, Ukrainą jau yra palikę apie 700 tūkstančių karo pabėgėlių. Lietuvoje nuo vasario 25 d. yra registruoti 643 iš Ukrainos atvykę asmenys. Dauguma ukrainiečių jungiasi prie Lietuvoje gyvenančių savo šeimos narių, todėl kol kas nejaučiamas didelis pabėgėlių apgyvendinimo poreikis.

„Lietuva yra pasirengusi pasidalinti karo pabėgėlių srauto našta su Moldova ir Lenkija, kurias pasiekę pabėgėlių srautai yra žymiai didesni, – pabrėžė komiteto pirmininkė. „Atvykusiems į Lietuvą Ukrainos pabėgėliams bus suteikta pastogė, saugi aplinka, o suaugusiems asmenims – ir teisė dirbti. Džiaugiuosi, kad laisvas darbo vietas pasiūlys ne tik Užimtumo tarnyba, bet ir verslo bendruomenė yra informavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją apie jų turimas papildomas laisvas darbo vietas ukrainiečiams. Atvykę ukrainiečių vaikai galės mokytis, lankyti ikimokyklines įstaigas“, – kalbėjo L. Andrikienė.

Kaip informavo Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, jau yra užpildytas 300 Lietuvos savanorių medikų, pasiryžusių vykti į karo zoną, sąrašas. Suformuotos dvi medikų brigados (po 12 asmenų). Šiuo metu Lietuvos ligoninės pajėgios priimti gydyti iki 600 sužeistųjų, suteikti reabilitacijos paslaugas tūkstančiui asmenų. Ypatingas dėmesys skiriamas psichologinės pagalbos teikimui ukrainiečių ir rusų kalbomis. Ukrainos onkologiniai ir kitų sunkių ligų ligoniai taip pat nebus pamiršti.

Lietuvos Savivaldybių asociacija pranešė, kad 43 mūsų šalies savivaldybės nutraukė bendradarbiavimo sutartis su Rusijos Federacijos miestais.

Užsienio reikalų komiteto vadovė paragino valstybės institucijas teikti Seimui kovo 10 d. prasidedančioje Seimo pavasario sesijoje svarstyti įstatymų pataisas, padėsiančias spręsti karo pabėgėlių integracijos ir socialinių garantijų klausimus.

Parengė

Užsienio reikalų komiteto biuro patarėja Laura Plyniuvienė

Tel. (8 5) 239 6802, el. p. laura.plyniuviene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą