Politika ir teisė

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis dalyvaus Baltijos ir Šiaurės valstybių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkų susitikime

2021 m. spalio 18 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis dalyvaus pirmą kartą po pandemijos rengiamame gyvame Baltijos ir Šiaurės valstybių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkų susitikime Helsinkyje (Suomijos Respublika). Jame numatoma aptarti Baltijos jūros regiono saugumą, tolesnį Europos Sąjungos gynybos vystymą, įskaitant Europos Sąjungos (ES) ir NATO bendradarbiavimą, taip pat kitus aktualius klausimus.

„Kitais metais perimame pirmininkavimą šiam formatui, todėl tarsimės dėl planų metams į priekį tiek mūsų regione, tiek platesniame kontekste – susitikime sieksiu, kad Šiaurės šalys dar labiau palaikytų mūsų poziciją tiek dėl Lukašenkos režimo organizuojamo „šaudymo žmonėmis“, tiek dėl ambicingesnės ES ir NATO Rytų politikos, tiek dėl bendro požiūrio į vis labiau agresyvią Pekino politiką bandant tarptautiniu lygiu įtvirtinti nebaudžiamą, cinišką, autokratinį spaudimą.

Šiaurės Baltijos šalių bendradarbiavimo formatas yra unikaliai glaudus, neprilygstamas, čia užaugome, sutvirtėjome ir įveikėme visas ligšiolines grėsmes mūsų regionui, esu tikras, kad įveiksime ir visas naujai iškylančias“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sako Ž. Pavilionis.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką Ž. Pavilionį į tradicinį susitikimą Seimo valdyba komandiravo spalio 18–19 d.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą