Politika ir teisė

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis dalyvaus susitikimuose su Vokietijos Federacinės Respublikos valdžios atstovais

2021 m. birželio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis kartu su Latvijos Respublikos Saeimos ir Estijos Respublikos Rygikogo užsienio reikalų komitetų pirmininkais dalyvaus susitikimuose su Vokietijos Federacinės Respublikos valdžios atstovais.

Vizito darbotvarkėje numatyti susitikimai su Vokietijos Bundestago Užsienio reikalų komiteto pirmininku Norbertu Riotgenu (Norbert Röttgen), federalinio Prezidento kanceliarijos, Federalinio kanclerio kanceliarijos, Federalinės Užsienio reikalų ministerijos atstovais.

„Tai jau antrasis bendras Baltijos šalių parlamentų Užsienio reikalų komitetų pirmininkų vizitas po solidarumo vizito į Ukrainą. Šįkart vizitą į Berlyną organizuoja Lietuva, kadangi kartu su Baltijos kolegomis suprantame ne tik dabartinio, bet ir būsimo, naujojo Berlyno svarbą mus vienijančių užsienio ir saugumo politikos tikslų įgyvendinimui tiek Rytuose, tiek Vakaruose. Susitiksime su dabartiniais ir, galimai, būsimais Berlyno pagrindinių politinių jėgų užsienio politikos architektais.

Vizito metu kartu su tuo metu viešėsiančia išrinkta baltarusių demokratine lydere Svetlana Cichanouskaja kelsime sutartų Europos Sąjungos sankcijų teroristiniam, nelegitimiam Lukašenkos režimui rengimą ir įgyvendinimą. Taip pat sieksime sutarti dėl pagrindinių bendrų tikslų – laisvų ir demokratiškų rinkimų Baltarusijoje šiais metais, tolesnės paramos Ukrainos, Moldovos, Sakartvelo reformoms ir integracijai į transatlantinę šeimą, būtinybę bendrai veikti prieš „Nordstream2“ bei panašų geopolitinį Astravo projektą, paramos demokratijai Rusijoje. Kalbėsimės ir apie bendrus globalius iššūkius demokratijai, kuriuos turėsime įveikti kartu su naująja JAV administracija.

Itin svarbu, jog artėja Kanclerės Merkel politinės epochos pabaiga, tad išreikšime padėką artimiausiems Kanclerės patarėjams už visą strateginę paramą, kurią Vokietija suteikė Lietuvai, puikius santykius, kuriuos tikimės visais lygiais dar labiau įtvirtinti tęsiant bendradarbiavimą su naujuoju Berlynu“, – sako Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Ž. Pavilionis.

Parlamentarą į Berlyną (Vokietijos Federacinė Respublika) Seimo valdyba komandiravo birželio 8–12 dienomis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą