Politika ir teisė

Seimo Užsienio reikalų komitetas priėmė pareiškimą dėl rinkimų į Rusijos Dūmą

2021 m. spalio 21 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Užsienio reikalų komitetas priėmė pareiškimą dėl 2021 m. rugsėjo mėnesį vykusių rinkimų į Rusijos Federacijos Valstybės Dūmą.

„Rusijos valdžios institucijų sprendimas prisidengiant epidemiologine padėtimi šalyje griežtai apriboti tarptautinių rinkimų stebėjimo misijų, ypač ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (angl. ODIHR), ESBO Parlamentinės Asamblėjos ir Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos, galimybes stebėti rinkimus labai pakenkė demokratiniams ir sąžiningiems rinkimams  būtinam atvirumui ir skaidrumui. Lietuva ne tik deklaruoja, bet ir vykdo vertybėmis grįstą užsienio politiką ir negali užsimerkti prieš tokius atvejus Rusijoje, kaip neleidimas daugiau kaip šimtui kandidatų, manipuliuojant registracijos procedūromis, dalyvauti Dūmos rinkimuose, Aleksejaus Navalno ir kitų Kremliaus kritikų įkalinimas bei nevyriausybinių ir kitų visame pasaulyje pripažintų organizacijų įvardijimas „užsienio agentais“, „nepageidaujamomis“ ir „ekstremistinėmis“ organizacijomis“ bei jų veiklos apribojimas ar uždraudimas“, – sako pareiškimo iniciatorė, Užsienio reikalų komiteto narė dr. Laima Andrikienė.

Užsienio reikalų komitetas, atsižveldamas į nepriklausomų ekspertų, pilietinės visuomenės organizacijų, vietinių stebėtojų ir žiniasklaidos pranešimus apie Rusijoje vykusius rinkimus į Valstybės Dūmą, laikosi nuomonės, kad šie rinkimai nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi, neatitiko tarptautinės teisės ir pademonstravo tolesnį Rusijos atsitraukimą nuo demokratijos standartų bei nerimą keliančias autokratijos stiprėjimo tendencijas.

Komiteto pareiškime griežtai smerkiamas rinkimų organizavimas neteisėtai aneksuotame Kryme ir okupuotose Ukrainos Donecko ir Luhansko srityse, taip pat kreipiamasi į tarptautinę bendruomenę kviečiant išsakyti tvirtą poziciją dėl 2021 m. rugsėjo 17–19 d. vykusių  rinkimų į Rusijos Federacijos Valstybės Dūmą atitikties demokratiniams principams ir tarptautinei teisei.

Visą pareiškimo tekstą galima rasti ČIA.

Užsienio reikalų komiteto biuro parengta informacija

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą