Politika ir teisė

Seimo Užsienio reikalų komitetas išreiškė paramą Vyriausybės veiksmams užsienio politikos srityje, taip pat ir Kinijos atžvilgiu

2021 m. rugsėjo 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų

Seimo Užsienio reikalų komitetas rugsėjo 9 d. posėdyje su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu ir į Lietuvą konsultacijoms grįžusia Lietuvos ambasadore Kinijoje Diana Mickevičiene aptarė dvišalių Lietuvos ir Kinijos santykių esamą padėtį bei perspektyvas.

Po išsamios diskusijos Komitetas priėmė sprendimą, kuriuo išreiškė paramą Lietuvos Vyriausybės veiksmams užsienio politikos srityje, taip pat ir Kinijos Liaudies Respublikos atžvilgiu; dar kartą išreiškė pritarimą Lietuvos užsienio politikos diversifikavimui Indijos-Ramiojo vandenynų regione, atidarant Lietuvos Respublikos ambasadas Pietų Korėjoje ir Singapūre, sustiprinant ambasadą Japonijoje bei apsikeičiant ekonominėmis ir prekybos atstovybėmis su Taivanu. Komitetas parėmė ir Lietuvos Respublikos Prezidento iniciatyvą burti ekonominio bei politinio bendradarbiavimo formatą „27+1“ santykiams su Kinija.

Priimtu sprendimu Komitetas taip pat pareiškė besitikintis, kad Kinijos Liaudies Respublikos vadovybė yra pasirengusi plėtoti dvišalius santykius su Lietuva abipusės pagarbos ir tarptautinės teisės pagrindu.

Diskusijų metu buvo aptarta ir tarptautinė parama Lietuvai šiuo metu. Komitetas savo sprendime dar kartą išreiškė padėką Europos Sąjungos valstybių narių parlamentų, Europos Parlamento, Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso užsienio reikalų komitetams ir jų nariams, Jungtinių Amerikos Valstijų Valstybės departamentui už pareikštą solidarumą Lietuvai.

Parengė

Užsienio reikalų komiteto biuro patarėja Inga Milašiūtė

Tel. (8 5) 239 6799, el. p. inga.milasiute@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą