Politika ir teisė

Seimo Pirmininko pavaduotojo G. Kirkilo pranešimas: „Lietuvai imponuoja socialiniai Kroatijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetai“

2019 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas Seime susitiko su Kroatijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvos Respublikoje  Krešimiru Kedmenecu.

Kroatija, kuri įstojo į Europos Sąjungą (ES) per pirmąjį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai 2013 m. liepos 1 d., pati pirmą kartą pirmininkaus ES Tarybai nuo kitų metų pradžios.

„Kroatija pasirinko keturis ambicingus ir prasmingus pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus. Tai auganti arba besivystanti Europa, jungianti Europa, sauganti Europa ir įtakinga Europa.

Lietuvai ypač imponuoja socialiniai ir demografiniai tikslai, kurių Kroatija ketina siekti Europoje pirmąjį 2020 metų pusmetį. Jauniausia ES valstybė narė puikiai supranta, kaip ES, siekiančiai išlaikyti savo įtaką pasaulio politikoje, svarbu padidinti gimstamumą, sumažinti įvairius socialinės nelygybės skirtumus, užtikrinti piliečių saugumą ir jų teises bei imtis lyderystės klimato kaitos klausimais“, – kalbėdamas apie Kroatijos artėjantį pirmininkavimą ES Tarybai pabrėžė G. Kirkilas.

Seimo Pirmininko pavaduotojo tvirtinimu, Lietuvai labai svarbu, kad Kroatija imasi kompleksinių prioritetų, kaip kibernetinio, energetinio ir bendro infrastruktūrinio saugumo užtikrinimo ir kovos su hibridinėmis grėsmėmis, taip pat spręsti skirtingas socialinės dimensijos problemas Europos mastu.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą