Sveikata

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Gabrieliaus Landsbergio pranešimas: „Atsiradus įsipareigojimui dėl visų medicinos darbuotojų – kompromisą palaikytume“

2020 m. balandžio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime seniūnas Gabrielius Landsbergis, vertindamas premjero Sauliaus Skvernelio vakar pareikštą pasikeitusią poziciją, kad Vyriausybė greta padidintų priedų medikams, dirbantiems tiesiogiai su užsikrėtusiais pacientais, planuoja nuo balandžio mėnesio pakelti atlyginimus visiems medicinos darbuotojams, pabrėžia, kad jei įsipareigojimai išplėsti medicinos darbuotojų ratą bus užtikrinti, siūlys konservatoriams juos balsavimuose palaikyti.

„Atsiradus viešam premjero įsipareigojimui, kad didesnį atlyginimą gaus visi medicinos darbuotojai, ir jei šis išplėtimas atsispindės užregistruotuose projektuose, siūlysiu frakcijai balsavimuose Seime juos palaikyti. Gerai, kad buvo išgirsti mūsų raginimai plėsti didesnį atlyginimą gaunančiųjų ratą, nes dabartiniame viruso išplitimo etape – susirgti rizikuoja dauguma medicinos darbuotojų. Su viruso grėsme susiduria šiandien jau ne tik infektologai, bet ir visų kitų sričių pacientus priimantys medikai, paramedikai, slaugytojos, įskaitant ligoninių valytojas. Labai svarbu, kad didesni atlyginimai bei priedai pasiektų ir gydytojus rezidentus, kurių darbas apmokamas iš kitų biudžetinių eilučių“, – teigė Gabrielius Landsbergis.

Pasak G. Landsbergio, tenka apgailestauti, kad praradome savaitę laiko ir dalį Seimo autoriteto, nors galėjome dėl to siekti kompromiso anksčiau.

„Dabar labai svarbu užtikrinti, kad viešas premjero įsipareigojimas realiai pasiektų visą platų medicinos darbuotojų ratą ir būtų realiai įgyvendintas. Praeityje matėme, kad pažadai visiems medicinos darbuotojams pakelti atlyginimus, realybėje smarkiai skyrėsi. Todėl labai svarbu, kad ministerija sugebėtų užtikrinti aiškią ir paprastą įgyvendinimo tvarką, o ne suverstų vėliau atsakomybę ligoninių administracijoms dėl galimų nesklandumų“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą