Politika ir teisė

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Korėjos Respublika grupės narių susitikimų su ambasadorėmis metu užsibrėžta plėtoti Lietuvos ir Korėjos parlamentinį bendradarbiavimą

2021 m. kovo 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Kovo 4 d. įvyko Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Korėjos Respublika grupės (TRG su Korėja) narių nuotolinis susitikimas su Korėjos Respublikos ambasadore Lenkijos Respublikoje Mira Sun. Iš Lietuvos pusės susitikime dalyvavo TRG su Korėja pirmininkas Andrius Kupčinskas, TRG su Korėja pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas, grupės nariai Kęstutis Masiulis, Arvydas Nekrošius, Monika Ošmianskienė, Edmundas Pupinis ir Valdemaras Valkiūnas.

Susitikimo metu buvo aptartos parlamentinių ryšių tarp Lietuvos Respublikos Seimo ir Korėjos Nacionalinės Asamblėjos plėtros galimybės. Šiais metais bus minimas Lietuvos ir Korėjos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metis. Vieningai sutarta, kad šiai sukakčiai paminėti suorganizuotas renginys būtų proga suaktyvinti bendradarbiavimą tarp mūsų šalių ir kartu pažymėti parlamentinės diplomatijos svarbą. Pasidžiaugta žinia, kad Korėjos Respublikoje bus atidaryta Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė, kuri taip pat kryptingai prisidės prie ryšių skatinimo tarp valstybių ekonomikos, verslo, mokslo, kultūros, švietimo ir kitose srityse.

Korėjos ambasadorė pasidžiaugė, kad Korėjos Respublika taip pat buvo tarp daugelio užsienio valstybių, prieš 30 metų pripažinusių Lietuvos nepriklausomybę. Pažymėjo, kad Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės įkūrimas Seule pakels mūsų diplomatinius santykius į naują lygį. Kalbėdama apie Lietuvos ir Korėjos universitetų bendradarbiavimą ir studentų mainus, išskyrė Mykolo Romerio universitetą ir Vytauto Didžiojo universitetą, kuriuose taip pat sėkmingai veikia ir Karaliaus Sedžiongo institutai, pristatantys Korėjos kultūrą, užsiimantys jos sklaida ir korėjiečių kalbos mokymu. Šių institutų veikla Lietuvoje yra puikiai žinoma Korėjoje ir aukštai vertinama. Ambasadorė pažymėjo esanti atvira intensyviam bendradarbiavimui ir naujų kontaktų kūrimui.

Vasario 19 d. įvyko TRG su Korėja narių nuotolinis susitikimas su Lietuvos Respublikos ambasadore Kinijos Liaudies Respublikoje Diana Mickevičiene. Susitikime dalyvavo TRG su Korėja pirmininkas A. Kupčinskas, TRG su Korėja pirmininko pavaduotojas T. Tomilinas, grupės nariai Matas Maldeikis, M. Ošmianskienė, E. Pupinis, V. Valkiūnas.

Susitikimo metu ambasadorė pažymėjo, kad Lietuvos bendradarbiavimo įdirbis su Pietų Korėja kol kas yra nedidelis, tad Lietuvos diplomatinės atstovybės įsteigimas Seule taps tiltu tarp mūsų šalių, plėtojant ekonominius, mokslinius, kultūrinius, verslo santykius. Pasiūlė išsigryninti Lietuvos stiprybes tose srityse, kuriose mūsų šalis turi privalumų ir galėtų juos pritaikyti korėjiečių rinkai ir šios šalies ekonominei struktūrai. Pasidžiaugė aktyviu Lietuvos ir Korėjos parlamentiniu  bendradarbiavimu: Korėjos Respublikos Nacionalinės Asamblėjos pareigūnai buvo vieninteliai aukščiausi šios šalies pareigūnai, lankęsi Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą