Politika ir teisė

Kultūros ministras Simonas Kairys viešėjo Lietuvos kultūros sostinėje Alytuje

Penktadienį kultūros ministras Simonas Kairys lankėsi Alytaus kultūros įstaigose, miestui ir regionui aktualius klausimus aptarė su savivaldybės vadovais, dalyvavo programos „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ Dizaino savaitės renginiuose.

„Mes, kaip kultūros politikos formuotojai, visada pabrėžiame būtinybę mažinti kultūrinę atskirtį tarp didmiesčių ir mažesnių miestelių. Alytus yra tarsi tiltas tarp jų. Tai ne tik prasmingai susišaukia su „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022“ simboliu – visa jungiančiais tiltais, bet ir leidžia identifikuoti bendresnius regioninio kultūrinio gyvenimo iššūkius bei spręstinus klausimus“, – teigia kultūros ministras. Pasak jo, Alytaus miesto savivaldybė bendrame kontekste atrodo gana neblogai, ji turi viziją, kaip vystyti kultūros infrastruktūrą ir kultūrinį turizmą, mieste veikia nemažai kultūros įstaigų, yra stipri kultūros bendruomenė, vyksta aktyvus kultūrinis gyvenimas.

Alytaus miestui ir regionui aktualius kultūros politikos, kultūros darbuotojų atlyginimų didinimo klausimus, vietos kultūrinę veiklą ir vykdomus projektus ministras aptarė su Alytaus miesto savivaldybės meru Nerijumi Cesiuliu, kitais savivaldos atstovais, taip pat susitikęs su Alytaus kultūros bendruomene miesto teatre. Kaip gerasis pavyzdys sutvarkant ir įveiklinant kultūros paveldo objektus pažymėta restauruota buvusi Alytaus sinagoga, atvėrusi duris kaip meno, kūrybos, atminties ir bendrystės erdvė. S. Kairys apsilankė čia įkurtame Audiovizualiųjų menų centre.

Ministras taip pat apžiūrėjo kitas miesto kultūros įstaigas, bendravo su jų darbuotojais Alytaus kultūros centre, Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje, kino teatre „Dainava“, Alytaus kraštotyros muziejuje, kur kaupiamas, tyrinėjamas, saugomas ir visuomenei pristatomas dvasinis bei materialusis Dzūkijos paveldas.

Kartu su S. Kairiu Alytuje viešėjo kultūros viceministras Albinas Vilčinskas ir kultūros ministro patarėjas Sigitas Šliažas.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos nuotrauka

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą