Studijos

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas nuolat domisi Ukrainos pabėgėlių integracija į švietimo sistemą

2022 m. balandžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto balandžio 13 d. posėdyje švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pristatė naujausią informaciją apie pagalbą Ukrainos karo pabėgėliams.

Remiantis naujausiais duomenimis, Lietuvoje yra registruota per 18 tūkst. Ukrainos pabėgėlių iki 18 metų amžiaus, per 8 tūkst. iš jų  – jau priskirti mokykloms ir darželiams (didžioji dalis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Druskininkuose ir Palangoje). Šalyje taip pat yra registruoti ir per 1200 Ukrainos pedagogų, tačiau tik nedidelė dalis iš jų yra ukrainiečių kalbos ir literatūros mokytojų.

Šiuo metu yra tariamasi dėl aiškesnės komunikacijos su savivaldybių švietimo skyriais ir  ikimokyklinėmis ugdymo įstaigomis, kuriose vaikams iš Ukrainos yra sudėtingiau rasti vietas. Diskutuojama dėl galimybės laikinai – vieniems metams – pakeisti higienos normas ir leisti papildyti ikimokyklines grupes dviem vaikais. Šios vietos būtų papildomai finansuojamos ir skiriamos tik pabėgėliams.

Visose mokyklose ukrainiečių vaikai yra papildomai mokomi lietuvių kalbos. Ukrainiečių kalbos mokoma ir kultūra puoselėjama sekmadieninėse mokyklėlėse. Derinama stovyklų organizavimo tvarka, kad 50 proc. vaikų grupėse būtų ukrainiečiai.

Ministrė informavo, kad baigiamieji egzaminai Ukrainoje yra atšaukti, abiturientams atestatai bus išduodami pagal pažymių vidurkius. Lietuvos baigiamųjų egzaminų tekstai yra išversti į ukrainiečių kalbą, tie, kurie juos laikys, galės gauti lietuvišką atestatą. Nuo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino ukrainiečiai bus atleidžiami.

Detalesnį pristatymą galite rasti čia.

Švietimo ir mokslo komiteto biuro vedėja Lina Vingrytė

Tel. (8 5) 239 6879, el. p. lina.vingryte@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą