Studijos

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas domisi Ukrainos pabėgėlių integracija į Lietuvos švietimo sistemą

2022 m. kovo 16 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto kovo 16 d. posėdyje švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pristatė atliktus darbus padedant Ukrainos pabėgėliams.

Ministrė informavo, kad į Lietuvą jau yra atvykę apie 6000 vaikų iki 18 metų, 1500 iš jų – jau užsiregistravę mokyklose. Dalis vaikų nukreipiami į mokyklas, vykdančias ugdymą lietuvių kalba, dalis – tautinių mažumų kalba. Siekiama, kad vaikai galėtų mokytis ukrainiečių kalbos, jos galėtų mokyti mokytojai iš Ukrainos, ir jiems nebūtų taikomas valstybinės kalbos mokėjimo reikalavimas.

Dėl Ukrainos mokinių, kurie šiemet turėtų baigti mokyklą, svarstomi keli variantai – išversti lietuviškus baigiamuosius egzaminus į ukrainiečių kalbą, laikyti Ukrainos baigiamuosius egzaminus ambasadose arba kartoti kursą ir po metų laikyti lietuviškus baigiamuosius egzaminus.

Komiteto nariai domėjosi galimybėmis Ukrainos pabėgėliams įsidarbinti ugdymo įstaigose, stoti į profesinio mokymo įstaigas ar baigti atskirus modulius, taip pat siūlė į neformalų lietuvių kalbos mokymą įtraukti Trečiojo amžiaus universitetus.

Detalesnį pristatymą ir diskusiją galite rasti čia.

Švietimo ir mokslo komiteto biuro vedėja Lina Vingrytė

Tel. (8 5) 239 6879, el. p. lina.vingryte@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą