Įvairenybės

Seimo nario Andriaus Bagdono pranešimas: parlamentaras kreipiasi į Konkurencijos tarybą išaiškinimo, ar pagrįstai kyla degalų kainos

Trečiadienį Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos, Ekonomikos komiteto narys Andrius Bagdonas kreipėsi į Konkurencijos tarybą, kad ši ištirtų ir informuotų, ar prekyba degalais Lietuvoje veikia efektyviai. Parlamentaras taip pat svarsto, kad Taryba galėtų rekomenduoti, kokie galimi būdai užtikrinti mažmeninių kainų pokytį, sparčiai kintant tarptautinei naftos prekybos kainai.

„Ko gero, kiekvienas vairuotojas ir verslas pastebi dėsningumą: išaugus žaliavinės naftos kainai, netrukus pokytis atsispindi ir degalinėse – už vieną litrą benzino ar dyzelino iš karto mokame daugiau, o tarptautinės naftos kainai nukritus, mažmeninės kainos už litrą šalies degalinių tinkluose tarsi sustingsta ir lieka aukštos. Kreipiausi į Konkurencijos tarybą ištirti, ar vartotojų pastebimi kainos netolygumai yra pagrįsti ir degalinių tinklai nepiktnaudžiauja dramatiškais šuoliais didmeninėje rinkoje“, – sako Andrius Bagdonas.

Savo rašte Konkurencijos tarybai parlamentaras atkreipia dėmesį, kad 2022 m. kovo 15 d. „West Texas Intermediate“ (WTI) naftos kainos nukrito žemiau 100 JAV dolerių už barelį ribos, be to, balandžio ateities sandorių WTI kaina sumenko 5,7 proc. – iki 97,13 JAV dolerio už barelį.

„Antradienį žymiai smukus naftos kainoms, trečiadienį kuro kainų korekcijų degalinių švieslentėse dar nematome. Kiek dienų dar lauksime, kol mažmeninė rinka sureaguos? Tikiuosi, Konkurencijos taryba aiškiai ir vienareikšmiškai į tai atsakys“, – sako liberalas.

Andrius Bagdonas savo kreipimesi dar pabrėžė, kad infliacijai įtakos turinčias elektros, dujų, komunalinių paslaugų kainas bei minimalią mėnesinę algą valstybė reguliuoja, o naftos produktų prekybos – ne. Jo teigimu, efektyvią ir konkurencingą rinką privalo užtikrinti tikslinga ir atidi valstybės priežiūra.

„Manau, Konkurencijos taryba ir kitos kontroliuojančios institucijos privalo išlikti budrios ir nuolat sekti, ar rinkoje neatsirado veiksnių, iškreipiančių sąžiningą konkurenciją ir sudarančių sąlygas rinkos žaidėjams piktnaudžiauti“, – teigia A. Bagdonas.

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą