Studijos

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas aiškinosi, kaip bus skirstomas papildomas finansavimas pedagogų išeitinėms išmokoms

2021 m. birželio 23 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimui pritarus tam, kad būtų padvigubintas finansavimas, t. y. papildomai skirta vienas milijonas eurų mokytojų išeitinėms išmokoms, Seimo Švietimo ir mokslo komitetas šios dienos posėdyje aiškinosi, kaip Švietimo, mokslo ir sporto ministerija planuoja šiuos pinigus paskirstyti.

Anot viceministro dr. Ramūno Skaudžiaus, planuojant šių iš valstybės biudžeto skiriamų lėšų paskirstymą, bus siekiama sklandaus švietimo tinklo optimizavimo, tariamasi su visomis suinteresuotomis šalimis ir laikomasi kriterijų, numatytų Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu patvirtintame apraše.

Išeitinės išmokos bus išmokėtos mokytojams, kurie dėl pensinio amžiaus jau yra apsisprendę nebedirbti ir, vertinant švietimo sistemos kontekste, jau nebegalėtų būti perkvalifikuoti.

Ministerijos atstovas užtikrino, kad yra ieškoma būdų, kaip paskatinti mokytojus pasilikti švietimo sistemoje, nes per keletą metų, prognozuojama, gali pritrūkti apie 2700 mokytojų.

Atsižvelgiant į tai, kad sprendimus dėl papildomai gautų lėšų paskirstymo ministerija priims rudenį, Komitetas planuoja dar sugrįžti prie šio parlamentinės kontrolės klausimo.

Daugiau informacijos: Švietimo ir mokslo komiteto biuro vedėja Lina Vingrytė

Tel. (8 5) 239 6879, el. p. lina.vingryte@lrs.lt

 

Parengė:

Švietimo ir mokslo komiteto biuro patarėja Deimantė Žegunė

Tel. (8 5) 239 6791, el. p. deimante.zegune@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą