Studijos

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas 2022 m. biudžeto projektą svarstys remdamasis  Susitarimo dėl Lietuvos švietimo politikos nuostatomis

2021 m. spalio 20 d.  pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Švietimo ir mokslo komitete šiandien buvo pristatytas 2022 m. biudžeto projektas ir planuojami pokyčiai finansuojant švietimo, mokslo ir sporto sritis.

Biudžeto projektą pristačiusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė akcentavo, kad daugelyje sričių yra numatomas finansavimo augimas, leisiantis užtikrinti nuoseklų Susitarimo dėl Lietuvos švietimo politikos įgyvendinimą. Bendras valstybės ir savivaldybių finansavimo prieaugis švietimui gali siekti 344 mln. eurų. Didžioji dalis lėšų bus skiriama mokytojų, kitų pedagoginių darbuotojų, mokslininkų, dėstytojų, neakademinių darbuotojų atlyginimams didinti. Planuojama, kad valstybės ir savivaldybių biudžetų išlaidos švietimui sudarys 2,8 mlrd. eurų.

Komiteto nariai pabrėžė, kad numatomas finansavimo didinimas yra sveikintinas, tačiau nepakankamas. Finansavimo didinimas mokslui, profesinių mokyklų mokinių stipendijoms, švietimo pagalbos specialistų naujų etatų steigimui yra per mažas, kad būtų pasiekti Susitarimo dėl Lietuvos švietimo politikos iškelti tikslai. Norint pasiekti Susitarime įtvirtintus įsipareigojimus, kitais ir dar vėlesniais metais finansavimas moksliniams tyrimams turėtų būti didinamas labai žymiai, todėl svarstytina galimybė nuosekliai didinti finansavimą ir jau 2022 m. moksliniams tyrimams skirti daugiau lėšų nei šiuo metu yra numatyta biudžeto projekte. Pozityviai įvertinta tai, kad ilgus metus Europos Sąjungos lėšomis finansuotai mokslo duomenų bazių prenumeratai nuo 2022 m. finansavimas bus skiriamos iš valstybės biudžeto.

Komitetas atidžiai svarstys biudžeto projektą remdamasis Susitarimo dėl Lietuvos švietimo politikos nuostatomis, vertins visus gautus institucijų ir organizacijų pasiūlymus ir savo išvadą pateiks iki lapkričio 10 d.

 

Daugiau informacijos:

Švietimo ir mokslo komiteto biuro patarėja Justina Paukštė

Tel. (8 5) 239 6715, el. p. justina.paukste@lrs.lt

           

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą