Studijos

Nuo ES skaitymo skatinimo strategijų iki geriausių metų knygų paskelbimo: Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus programa Vilniaus knygų mugėje

Jau trečią kartą Vilniaus knygų mugėje atskirą stendą turintis IBBY Lietuvos skyrius kviečia apsilankyti jame ir paganyti akis, nes šiais metais tai turėtų būti ir itin malonus reginys akiai – stendo dizainą kūrė žymi dailininkė ir paveikslėlių knygų kūrėja Aušra Kiudulaitė. Šiais metais stendo idėja ir Vilniaus knygų mugės lankytojams siunčiama žinutė – kvietimas švęsti Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuri visame pasaulyje minima balandžio 2-ą. Ta proga bus galima gauti puikų Aušros Kiudulaitės ir Ingos Dagilės kurtą, būtent šiai dienai skirtą plakatą ir kvietimą dalyvauti konkurse – šauniausiai atšventusieji gaus dovanų geriausių 2019 metų knygų rinkinį. Stende vyks prasmingi pokalbiai ir bus teikiamos tiesioginės specialistų rekomendacijos, kaip nepamesti galvos ir išsirinkti tinkamas knygas tarp galybės siūlomų. Visa tai bus galima stebėti tiesiogiai stende arba tiesioginės transliacijos metu IBBY Lietuvos skyriaus Facebook paskyroje.

Tiesioginių transliacijų sąrašas:

Vasario 21 d. 12 val. IBBY Lietuvos skyrius kviečia švęsti Tarptautinę vaikų knygos dieną (Aušra Kiudulaitė, Inga Mitunevičiūtė, Justinas Vancevičius)

Vasario 21 d. 14 val. IBBY rekomenduoja. Tiesioginė rekomendacija (Ilona Ežerinytė)

Vasario 22 d. 11 val. Kodėl svarbu skaityti? Pokalbis su dr. Austėja Landsbergiene 

Vasario 22 d. 13 val. IBBY rekomenduoja. Tiesioginė rekomendacija (Irena Aleksaitė) 

Vasario 23 d. 10.30 val. IBBY rekomenduoja. Tiesioginė rekomendacija (Eglė Baliutavičiūtė) 

Šiais metais IBBY Lietuvos skyrius į Vilniaus knygų mugę pasikvietė svečią iš Nyderlandų, organizacijos EURead atstovą ir kampanijos Europe Reads iniciatorių Daan Beeke. Pokalbis „Kaip paskatinti Europą skaityti: skaitymo skatinimo strategijos ES“ vyks vasario 20 d. 12 val. 5.3 salėje, jame taip pat dalyvaus Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė, moderuos IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė.

Na o kulminaciją programa pasieks vasario 21 d., penktadienį, 15 val., kai bus paskelbti IBBY Lietuvos skyriaus teikiamų premijų už geriausias metų knygas vaikams ir paaugliams nominantai. Pirmą kartą rinkimų istorijoje nominantai skelbiami Vilniaus knygų mugės metu, o nugalėtojai bus paskelbti iškilmingos ceremonijos Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje metu balandžio 4 d.

                      Kviečiame apsilankyti IBBY Lietuvos skyriaus stende ir renginiuose, sužinoti daugiau apie organizacijos veiklą, apie lietuvių vaikų literatūros kūrėjus ir geriausias metų knygas!

Daugiau informacijos:       https://www.ibbylietuva.lt/,

https://www.facebook.com/IBBYLietuva/

Pranešimą paskelbė: Inga Mitunevičiūtė, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius

Parašykite komentarą