Studijos

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija kviečia į diskusiją „Lytiškumo ugdymas Lietuvoje: dabartinė situacija, dilemos ir perspektyvos“  

2021 m. lapkričio 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija, bendradarbiaudama su VšĮ „Stebėk teises“, rengia viešą diskusiją „Lytiškumo ugdymas Lietuvoje: dabartinė situacija, dilemos ir perspektyvos“. Renginio metu bus aptariami dabartiniai lytiškumo ugdymo Lietuvoje iššūkiai ir galimos ateities perspektyvos, analizuojama minėto ugdymo svarba vaikų ir paauglių raidai, diskutuojama, kaip lyčių stereotipų atsisakymas ir kitos lytiškumo temos gali prisidėti prie smurto prevencijos.

Diskusija vyks lapkričio 17 d., trečiadienį, Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai).  Pradžia – 13 val.

„Lytiškumo ugdymas Lietuvoje yra tapęs skaldančia tema. Dėl „dėdžių“ ir „tetų“ tikrų ir menamų baimių labiausiai nukenčia jaunas žmogus, siekiantis atpažinti savo poreikius, geriau pažinti save, trokštantis brandesnių santykių. Neturime suvesti lytiškumo vien į seksualinius santykius, bet daugiau dėmesio skirti socialinės ir emocinės brandos ugdymui, savęs priėmimui ir socialinio lytiškumo aspekto įsisąmoninimui“, – pabrėžia Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Andrius Navickas.

Pasak diskusiją moderuosiančios VšĮ „Stebėk teises“ direktorės Sandros Matoškaitės, pagrindinis klausimas, į kurį sieksime atsakyti diskusijos metu, – ar lytiškumo ugdymas mūsų šalyje remiasi žmogaus teisių ir lyčių lygybės principais?

Seimo komisijos vadovo A. Navicko teigimu, lytiškumo ugdymas turi įgalinti žmogų gerbti kiekvieno žmogaus orumą ir unikalumą. „Šiuo atveju labai svarbu, kad tėvų teisė ugdyti vaikus pagal savo vertybinius įsitikinimus nevirstų siekiu uždaryti vaiką savo įnorių Prokrusto lovoje. Kiekviena teisė neatsiejama nuo pareigos – šiuo atveju, nuo pareigos padėti vaikui atpažinti savo poreikius, unikalumą“, – akcentuoja diskusijoje dalyvausiantis Seimo narys.

Renginyje taip pat dalyvaus švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėja bendrajam ugdymui Agnė Andriuškevičienė, VšĮ ,,Įvairovės ir edukacijos namai“ lytiškumo ugdymo, žmogaus teisių edukatorė Lina Januškevičiūtė ir Šeimų asociacijos valdybos narys Antanas Jonušas.

Diskusijos programa

 

Registracija į renginį:

Asmenis, pageidaujančius gyvai dalyvauti minėtame renginyje Seimo Spaudos konferencijų salėje, prašome registruotis čia. (Renginio metu privaloma turėti galiojantį Galimybių pasą arba lygiavertį dokumentą).

Asmenys, pageidaujantys dalyvauti diskusijoje nuotoliniu būdu, kviečiami jungtis per Teams nuorodą.

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto svetainėje, „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Diskusija „Lytiškumo ugdymas Lietuvoje: dabartinė situacija, dilemos ir perspektyvos“ yra antroji Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos organizuojamo viešų diskusijų ciklo „Tėvų teisės ir pareigos“ dalis. Šio renginių ciklo tikslas – viešai kalbėti apie problemas ir iššūkius, kurie neturi patogių atsakymų, todėl dažniau yra nutylimi.

Informaciją apie minėto  diskusijų ciklo pirmąją diskusiją „Tėvų teisės ir pareigos skyrybų metu“ galite rasti čia. 

 

Komisijos pirmininkas Andrius Navickas, tel. (8 5) 239 6550 

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos vyresnioji patarėja

Jolita Krumplytė-Oženko, tel. (8 5) 239 6855

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą