Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė: „Teisingumo užtikrinimas vienoje visuomenėje suteikia šansą visai žmonijai“

2021 m. kovo 22 d. pranešimas žiniasklaidai

Š. m. kovo 22 d., minint K. Kalinausko nužudymo 157-ąsias metines, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pasveikino Tarptautinio Kalinausko forumo, kuris skirtas Baltarusijos įvykiams, dalyvius.

Savo sveikinime parlamento vadovė atkreipė dėmesį į teisingumo svarbą demokratinėse visuomenėse.

„Teisingumo užtikrinimas vienoje visuomenėje suteikia šansą visai žmonijai, o neteisingumas, kuris patiriamas už tūkstančių kilometrų, turi ne mažesnes pasekmes mums čia ir dabar. Demokratinių Vakarų visuomenėse teisingumo idėja kristalizavosi į demokratinių vertybių koncepciją, kurioje svarbiausia yra žmogaus teisės ir įstatymo viršenybė. Šios konstantos sudaro mūsų bendro vakarietiško sutarimo dėl bendrųjų vertybių pagrindą“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad Vakarų požiūris į procesus Baltarusijoje ir paramą jos visuomenei išlieka itin svarbus. Ji kvietė visus būti empatiškais ir rodyti vertybinį pavyzdį bei pristatė iniciatyvą „politikai už laivę“.

„Lietuvos Respublikos Seimas ir aš prisijungėme prie šios iniciatyvos. Mūsų politikai prisiėmė asmenine prievolę rūpintis politinių kalinių Baltarusijoje išlaisvinimu. Aš visomis išgalėmis sieksiu baltarusių žurnalisto Ihario Losiko paleidimo. Kviečiu prisidėti prie šio judėjimo. Tai ne tik Ihario ir jo šeimos bei bendraminčių kova. Ji turi tapti kiekvieno mūsų kova“, – teigė Seimo Pirmininkė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą