Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė: „Priimta rezoliucija turi tapti mūsų veiksmų planu“

2022 m. vasario 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Šiandien Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen iniciatyva nenumatytame posėdyje Seimas priėmė rezoliuciją „Dėl Rusijos ir Baltarusijos agresijos prieš Ukrainą“. Ja išreiškiamas palaikymas Ukrainai ir kreipimasis į sąjungininkus – Europos Sąjungos (ES) ir NATO valstybių parlamentus – dėl aiškių veiksmų, kurie stabdytų karą Ukrainoje.

„Šia rezoliucija reiškiame tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui, nepriklausomybei, teritorijos vientisumui ir tarptautiniu mastu pripažintų jos sienų neliečiamybei. Kartu parodome aiškią Seimo poziciją, telkiame Europos Sąjungos ir NATO valstybių parlamentų koaliciją, kad rezoliucijoje minimi veiksmai taptų suderintais  sprendimais“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Lietuva ragina ES ir NATO valstybių parlamentus, kaip skelbia rezoliucija, „nedelsiant suteikti Ukrainai šalies kandidatės į narystę Europos Sąjungoje statusą ir Ukrainos narystės NATO veiksmų planą; teikti Ukrainai visą įmanomą dvišalę karinę, ekonominę, politinę, humanitarinę, teisinę pagalbą“.

Kartu Seimas siūlo skubiai šalinti Rusijos Federaciją iš tarptautinių organizacijų – pagrindinės Jungtinių Tautų institucijos, atsakingos už tarptautinės taikos ir saugumo palaikymą, Saugumo Tarybos nuolatinių narių, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos, Europos Tarybos bei visų tarptautinių sporto ir kultūros organizacijų.

Be to, Seimas ragina įvesti naujas griežtas asmenines ir sektorines sankcijas pagrindiniams valdžią Rusijoje ir Baltarusijoje uzurpavusiems asmenims, įskaitant Vladimirą Putiną ir Aliaksandrą Lukašenką, ir jų talkininkams; atjungti Rusiją nuo tarptautinių tarpbankinių finansinių atsiskaitymų sistemos (SWIFT); maksimaliai sparčiai kurti Europos strateginę energetinę nepriklausomybę, atsijungti nuo Rusijos iškastinio kuro ir stabdyti geopolitinius NordStream2 bei Astravo atominės elektrinės projektus; taikyti antrines sankcijas ES ir NATO valstybių narių įmonėms bei bankams, bendradarbiaujantiems su Rusijos įmonėmis ir bankais.

Tokios politikos kviečiama laikytis tol, kol „visi Rusijos Federacijos kariai bus išvesti iš suverenių Ukrainos, Sakartvelo, Moldovos ir Baltarusijos teritorijų, o Rusijoje ir Baltarusijoje įvyks skaidrūs, demokratines procedūras atitinkantys rinkimai“.

Visas rezoliucijos tekstas čia.

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030

Mob. tel. 8 698 42 071

El. p.  ilona.petrove@lrs.lt

www.lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą