Politika ir teisė

VDU bendradarbiaus su Taivano Teisėjų akademija

Gruodžio 15 d. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Taivano Teisėjų akademija.

Šalys susitarė bendradarbiauti mokymo ir mokslinių tyrimų srityje. Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakultetas sutartimi įsipareigojo priimti Taivano teisėjus moksliniams vizitams, kurių metu jie vykdys mokslinius tyrimus bei klausys anglų kalba Teisės fakultete dėstomas paskaitas. Tuo tarpu Taivano Teisėjų akademija sutinka priimti ne tik VDU Teisės fakulteto dėstytojus moksliniams vizitams, bet taip pat ir Teisės fakulteto studentus stažuotėms Taivano teismuose bei dalyvavimui Teisėjų akademijos organizuojamose paskaitose. Abi šalys suteiks kviestiniams mokslininkams, dėstytojams ar studentams apgyvendinimą ir reikalingas erdves darbui ar studijoms.

VDU per metus priims iki dviejų Teisėjų akademijos teisėjų, kurie dirbs VDU kaip kviestiniai mokslininkai. Jų mokslinį darbą universitete, pritarus VDU, bus galima pratęsti nuo 2–3 mėnesių iki vienerių metų. Savo ruožtu Taivano Teisėjų akademijoje priimti VDU mokslininkai galės dirbti iki 2 mėnesių. Teisėjų akademija taip pat kasmet priims iki trijų VDU Teisės fakulteto studentų, kurie Taivane galės atlikti iki 2 mėn. trukmės praktiką.

Sutartis tarp Vytauto Didžiojo universiteto ir Taivano Teisėjų akademijos galios 5 metus, su galimybe šį galiojimą pratęsti automatiškai.

Pranešimą paskelbė: Martynas Gedvila, Vytauto Didžiojo universitetas

Parašykite komentarą