Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė: „Islandija mus įkvėpė pasitikėti“

2022 m. vasario 11 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kviečia prisiminti istoriją ir dar kartą padėkoti Islandijai, pirmai užsienio valstybei, kuri 1991 metų vasario 11 dieną de jure pripažino Lietuvos nepriklausomybę.

„Vasario 11-oji amžiams įrašyta į Lietuvai svarbių ir brangių datų sąrašą. Nes tądien, prieš 31 metus, Islandija išdrįso pirmoji pripažinti atkurtą Lietuvos nepriklausomybę tarptautiniu lygmeniu. Ir tai nėra tik gražus istorinis faktas. Ypač turint omenyje, kad dėl mūsų ši nedidelė šalis nepabūgo pačiai grėsusių ekonominių, diplomatinių ir kitų Sovietų Sąjungos sankcijų.

Tada Islandija paskatino kitas Vakarų pasaulio valstybes pasekti jos pavyzdžiu, o mus įkvėpė pasitikėti, kad pasirinkome teisingą kelią – kelią į laisvą demokratinę valstybę. Per tris dešimtmečius Lietuva įsitvirtino tarptautinėje bendruomenėje, o draugystė su Islandija peraugo į brandžius ekonominius, kultūrinius, mokslo, verslo ryšius, bendradarbiavimą NATO, Šiaurės ir Baltijos šalių formatais. Visuomet būsime dėkingi islandams už vasario 11-ąją, paramą ir draugystę. „Takk, Island“ („Ačiū, Islandija“)“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą