Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė: „Europos Sąjungos parlamentų veiksmai šiandien rodo, kiek yra ryžto ginti demokratiją“

Šiandien Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen dalyvavo Europos parlamentų pirmininkų konferencijoje Liublianoje (Slovėnijos Respublika), taip pat susitiko su Šveicarijos Konfederacijos Nacionalinės Tarybos Pirmininke Iren Kelin (Irène Kälin).

Pirmoje konferencijos sesijoje Liublianoje kalbėjusi V. Čmilytė-Nielsen pabrėžė, kad Ukrainos Aukščiausioji Rada šiandien yra geriausias pavyzdys, kaip parlamentai gali funkcionuoti išskirtinių krizių atvejais.

„Prieš penkias dienas tai stebėjau iš arti Kyjive. Net ir sunkiausiomis aplinkybėmis, Rusijai apšaudant Kyjivo priemiesčius, Ukrainos parlamentas nenutraukė veiklos, priėmė būtinus sprendimus, tuo užtikrindamas demokratijos tęstinumą. Įkvepia ne tik ukrainiečių kovingumas, bet ir gebėjimas užtikrinti valstybės institucijų funkcionavimą karo metu“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo Pirmininkės, nors Europos Sąjunga parodė vienybę ir ėmėsi drąsių žingsnių, pirmi žingsniai nėra kelio pabaiga. Ir negalima sakyti, kad padarėme viską, kai Europos Sąjunga vis dar kasdien Rusijai sumoka iki milijardo eurų už jos energijos išteklius, o tie pinigai naudojami karui Europoje finansuoti.

„Ar tragedija Ukrainoje yra per maža ir dar reikia kažko, kad žengtume kitą žingsnį – suteiktume Ukrainos žmonėms europietišką viltį? Šiandien savo kolegas, ES parlamentų pirmininkus, raginau padaryti viską, kad Ukrainai kuo greičiau būtų suteiktas ES kandidatės statusas. Demokratinė europietiška Ukraina būtų didžiausia jos pergalė. Visos ES pergalė. Norėčiau paprašyti, kad raginimas kuo greičiau Ukrainai suteikti ES kandidatės statusą atsispindėtų šios konferencijos išvadose“, – ragino V. Čmilytė-Nielsen.

Baigdama savo kalbą Seimo Pirmininkė kvietė visus prisijungti prie pasaulinio parlamentarų tinklo „Vieningai Ukrainai“, kuris šiuo metu kuriamas, kad būtų suformuota plati parlamentinė koalicija, remianti Ukrainą.

„Manau, mūsų parlamentų veiksmai Rusijos agresijos akivaizdoje bus lakmuso popierėlis, rodantis, kiek mumyse yra ryžto ginti demokratines ir europietiškas vertybes“, – pirmoje konferencijos sesijoje Liublianoje kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Rytoj, kovo 29 d., Seimo Pirmininkė susitiks su Europos Parlamento Pirmininke Roberta Mecola (Roberta Metsola), Norvegijos Karalystės Stortingo Pirmininku Masudu Garakaniu (Masud Gharahkhani), Lenkijos Respublikos Seimo Pirmininke Elžbieta Vitek (Elżbieta Witek), taip pat Šiaurės ir Baltijos valstybių parlamentų pirmininkais (NB8).

Trečiadienį, kovo 30 d., V. Čmilytė-Nielsen dalyvaus Baltijos valstybių ir Čekijos Respublikos diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečio minėjimo renginiuose Prahoje.

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030

Mob. tel. 8 698 42071

El. p. ilona.petrove@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą