Verslas

Seimo opozicija ragina svarstyti rezoliucijos projektą dėl smulkaus verslo diskriminacijos

Seimo opozicinės frakcijos vieningai reikalauja nedelsiant svarstyti rezoliucijos projektą dėl smulkaus verslo diskriminacijos vengimo, valdant pandemiją. Rezoliucija, kurią pasirašė Valstiečių ir žaliųjų, Socialdemokratų ir Darbo partijos frakcijų atstovai, siekiama nedelsiant persvarstyti ribojimų smulkiajam verslui pagrįstumą.

Seimo opozicija taip pat ragina valdančiuosius atsižvelgti į jau pasiteisinusius sprendimus Lietuvoje bei užsienyje, užtikrinančius saugią smulkaus verslo vykdomą prekybą ir paslaugas, bei siūlo nedelsiant panaikinti diskriminacinius ribojimus, taikomus smulkiajam verslui ir turgavietėms. Rezoliucijoje „Dėl smulkaus verslo diskriminacijos, valdant COVID-19 pandemiją, vengimo“  taip pat prašoma įvertinti galimybes vykdyti ir kitą prekybą bei paslaugų teikimą lauke, kai užtikrinami visi būtini saugumo reikalavimai.

Opozicijos teigimu, pastarieji Vyriausybės sprendimai dėl pandemijos suvaldymo diskriminuoja smulkiuosius verslininkus didžiųjų prekybos tinklų atžvilgiu. Pastariesiems ir toliau leidžiama prekiauti ne tik būtiniausiomis prekėmis, tuo tarpu analogiškas prekes parduodančių smulkiųjų verslininkų veikla yra uždrausta.

Valdančiųjų blaškymąsi posėdžių salėje atspindi tolygiai pasiskirstę parlamentarų balsai, svarstant šios rezoliucijos įtraukimą į posėdžio darbotvarkę. Deja, antruoju balsavimu valdantieji užblokavo teisę išgirsti mažuosius, taip atimdami galimybę būti išgirstiems tūkstančiams staiga uždarytų smulkių verslų.

Nors ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia, jog valdantieji siekia visų susitelkimo kovoje su COVID-19, panašu, jog valdančioji dauguma nori girdėti tik save.

Seimo pozicija renka 47 parašus ir sieks rezoliucijos svarstymo antradienio, gruodžio 22 d., posėdyje.

Pranešimą paskelbė: LVŽS komunikacijos grupė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Parašykite komentarą