Įvairenybės

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė: sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigų pritaikymas žmonėms su negalia turi vykti sparčiau

2021 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, atsižvelgdama į Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pasiūlymus, įpareigojo atsakingas ministerijas, bendradarbiaujant su Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos negalios organizacijų forumu, surinkti ir pateikti Vyriausybės kanceliarijai informaciją apie Memorandumo[1] dėl prieinamumo užtikrinimo švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigose įgyvendinimo rezultatus 2020 metais bei vykdomas ir numatomas veiklas 2021 metais, o informaciją apie Memorandumo įgyvendinimo rezultatus ir planus 2022 metams ir vėlesniems prašoma teikti kasmet iki birželio 1 d.

,,Nors Memorandumas buvo pasirašytas 2020 metų sausio mėnesį, tačiau tenka apgailestauti, kad prieinamumo užtikrinimas ir toliau išlieka nekoordinuojamas, fragmentiškas, be aiškaus plano. Dažniausiai yra orientuojamasi tik į fizinį prieinamumą žmonėms, turintiems judėjimo negalią, tačiau pasigendama paslaugų skirtingų negalių žmonėms, informacijos pritaikymo iniciatyvų, todėl šiandien dar negalime pasidžiaugti, kad Lietuvoje turime bent po vieną visapusiškai ir tinkamai pritaikytą sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigą, kaip buvo planuojama pasirašant Memorandumą“, – sakė Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė, vykdant parlamentinę kontrolę komisijos posėdyje išklausiusi atsakingų ministerijų ir Lietuvos negalios organizacijų forumo informaciją apie Memorandumo įgyvendinimo rezultatus.

Tikėtina, kad šis Ministrės Pirmininkės paraginimas paskatins atsakingas institucijas skirti daugiau dėmesio ir pastangų užtikrinant, kad sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigos būtų sparčiau ir efektyviau pritaikomos įvairią negalią turinčių žmonių poreikiams. Neįgaliųjų teisių komisija planuoja tęsti šio klausimo parlamentinę kontrolę Seimo rudens sesijoje.

Daugiau informacijos:

Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė, tel.(8 5) 239 6675

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja, aptarnaujanti Neįgaliųjų teisių komisiją,

Monika Urmonienė, tel. (8 5) 239 6836, el. p. monika.urmoniene@lrs.lt

[1] Memorandumas buvo pasirašytas 2020 m sausio 28 d., jį pasirašiusios Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos negalios organizacijų forumas susitarė siekti, kad 2020 m. ir kiekvienais paskesniais metais Lietuvos savivaldybėse žmonėms su negalia būtų pilnai pritaikoma bent po vieną bendrojo ugdymo įstaigą ir sveikatos priežiūros paslaugų įstaigą.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą