Politika ir teisė

Seimo narių Dalios Asanavičiūtės ir Emanuelio Zingerio pranešimas: parlamentarai reiškia užuojautą dėl Princo Philipo, Edinburgo hercogo, mirties

2021 m. balandžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien, balandžio 13 d., Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai – Tarpparlamentinių ryšių su Jungtine Karalyste grupės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė ir Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Emanuelis Zingeris – lankėsi Jungtinės Karalystės Ambasadoje Lietuvoje ir išreiškė užuojautą ambasadoriui Brajanui Olėjui (Brian Olley) dėl Princo Philipo, Edinburgo hercogo. mirties.

„Princas Philipas buvo didis žmogus, o jo mirtis – labai netikėta ir slegianti. Dar prieš maždaug mėnesį išleistas iš ligoninės Princas jau kaip ir buvo pasveikęs, o už poros mėnesių turėjo švęsti ir šimtąjį gimtadienį. Ši žinia nuliūdino ne tik britus, bet ir viso pasaulio žmones. Princas Philipas buvo Karalienės Elžbietos ramstis, gyvenimo stiprybė, globojo daugybę mokslo, jaunimo organizacijų. Reiškiame užuojautą Ambasadai ir visiems gedintiems dėl Princo Philipo mirties“, – teigė Tarpparlamentinių ryšių su Jungtine Karalyste grupės pirmininkė D. Asanavičiūtė.

„Princo Philipo mirtis yra skaudi netektis monarchinėje epochoje. Princas buvo tarsi tvirta Karalienės Elžbietos uola, o pačios monarchės žodžiais – stiprybė ir ramstis visus šiuo metus. Iš tiesų Karalienė Elžbieta II su Princu Philipu valdė Jungtinę Karalystę nuo 1952-ųjų“, – minėjo Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas E. Zingeris.

Princas Philipas, Edinburgo hercogas, buvo karalienės Elžbietos II vyras. Vos prieš mėnesį išleidus Princą iš ligoninės buvo pranešta apie jo gerėjančią sveikatos būklę, tačiau Princas netikėtai mirė balandžio 9 d. Vindsoro rūmuose. Karalienė Elžbieta II pradėjo 8-ių dienų gedulą, užuojautą išreiškė daugelis Jungtinės Karalystės ir pasaulio lyderių.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą