Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė susitiko su JAV Atstovų Rūmų Pirmininke

2022 m. rugsėjo 20 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų Rūmų Pirmininkės Nensi Pelosi (Nancy Pelosi) susitikime, kuris įvyko šiandien Vašingtone, vyravo visapusiškos paramos Ukrainai, sankcijų Rusijai, NATO Rytinio flango stiprinimo bei strateginės Lietuvos ir JAV partnerystės temos.

„JAV lyderystė ir tvirta transatlantinė partnerystė būtinos Europos saugumui užtikrinti šiuo kritiniu pasaulio tvarkai metu. Dabar mūsų bendros ateities scenarijai sprendžiami Ukrainoje. Išorės jėgos stengiasi destabilizuoti NATO ir ES. Todėl labai svarbu toliau visapusiškai padėti Ukrainai, stabdyti Rusijos agresiją, stiprinti NATO Rytinį flangą, didinti energetinę nepriklausomybę, remti kitas pasaulio demokratijas, įskaitant Taivaną. Tačiau strateginės kantrybės lenktynėse su Rusija privalome išlikti vieningi ir ryžtingi, dar labiau stengtis apginti tai, kas mums brangiausia – laisvę, demokratiją ir vertybes. Lietuva pasirengusi veikti išvien su savo strategine partnere JAV dėl geresnės ateities“, – susitikimą apibendrino V. Čmilytė-Nielsen.

Kalbėdama su N. Pelosi Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad Rusija yra ir bus ilgalaikė grėsmė mūsų regionui. Vienintelis efektyvus Rusijos atgrasymas yra nuolatinis JAV buvimas Baltijos šalyse ir rytinio Aljanso flango stiprinimas.

 „Labai vertiname JAV saugumo pagalbą ir sprendimą didinti pajėgas regione. Lietuva suinteresuota ir pasirengusi priimti daugiau amerikiečių karių, užtikrinti reikiamą infrastruktūrą ir teikti kitą paramą NATO“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Pokalbio metu Seimo Pirmininkė išskyrė pajėgumų stiprinimo bendradarbiavimą – Baltijos saugumo iniciatyvą. „Ši iniciatyva užtikrina ilgalaikę paramą, kuri padeda planuoti karinę modernizaciją vidutinės ir ilgesnės trukmės laikotarpiu bei efektyviau įsisavinti pagalbą. Atstovų Rūmų Pirmininkei sakiau, kad tikimės, jog JAV ir ateinančiais metais rems šią iniciatyvą, todėl paprašiau JAV Kongreso skirti 250 mln. JAV dolerių paramą“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Šiandien Seimo Pirmininkė susitiks su Ričardu Džozefu Durbinu (Richard Joseph Durbin) ir kitais Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriais. Vakare išvyks į Niujorką, kuriame dalyvaus Jungtinių Tautų renginiuose ir susitikimuose ir aplankys vietos lietuvius.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą